Orman İşletme Müdürlüğü Yangın İş Başı Eğitimi Yaptı

0
688

Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Bozan başkanlığında, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Suat Ünal, İşletme Müdürü Fatih ÖZTÜRK  ve Şube teknik personeli tarafından yangın iş başı eğitimi verildi.

İşbaşı eğitimine İşletme Şefleri ,Orman Muhafaza Memurları ve yangın işçileri katıldı. Eğitimde araç gereç eksikleri tespit edildi.  Telsiz ve araç takip cihazlarının tamir bakımları yapıldı. İlçemiz civarında risk taşıyan piknik yeri, çöplük v.b. yerlerde 3F Yangın Önleme ve Söndürme Kimyasalı ile ön koruma uygulamalı tatbikat yapıldı.​

Yangın İş Eğitiminde dikkate alınanlar. Karantina tedbirlerinin kaldırılmasını takiben, uzun süre evde kalan halkımızın büyük bir çoğunluğunun, genç-yaşlı, kadın- erkek fark etmeksizin ormanlara ve kırsala akın edeceği muhakkaktır.  Ormanlarda, kırsal alanlarda, piknik mesire yerlerinde mangal yakarak stres atacakları öngörülmektedir. Aynı anda çıkması muhtemel yangınların, mevcut personel ve teçhizatla hızlı bir şekilde bertaraf edilmesi için tedbirler alındı. Ayrıca önemli görülen ve yangın riskinin yüksek olduğunu düşünülen alanlara 3 F Islak Su ‘da Yangın İçin  Su  Aktivatörü  ile ön koruma uygulaması yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here