ÖNCE YANGIN SONRA KAZA

0
526

Mustafakemalpaşa’da yaşanan yangında, ayçiçeği ekili tarlalar kül oldu.

Rüzgârın etkisiyle yayılan alevler korku yaşatırken, yangın müdahale için yola çıkan Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait araç kaza yaptı.

Edinilen bilgiye göre, saat 16.00 sıralarında kırsal Bostandere-Kosova mahalleleri arasındaki Turnadere Mevkii’nden dumanlar yükseldi.

Yer yer anız alanlarının bulunduğu ayçiçek tarlalarında başladığı öğrenilen yangın, rüzgârında etkisiyle kısa sürede geniş bir çevreye yayıldı.

Çok sayıda itfaiye ekibinin bölgeye sevk edildiği yangına Orman Genel Müdürlüğü’ne ait helikopterlerde havadan müdahale etti.

Bir saat süreyle alevlere itfaiye tarafından yerden müdahale yapılırken, yangın helikopteri de birkaç sortiyle ekiplere havadan destek verdi.

Saat 17.00 sıralarında kontrol altına alınarak söndürme çalışmaları yapılan yangının çıkış sebebi için araştırma başlatıldı.

Yangına müdahale için bölgeye giden Mustafakemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme pikabı da talihsiz bir kaza yaşadı.

16 EEN 56 plakalı resmi araç, Ticaret ve Sanayi Odası karşısında bulunan kavşaktaki kazada, siyah renkli özel bir araçla çarpıştı. Kazada, iki araçta da maddi hasar meydana geldi.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here