Okulum Temiz Belgesi Töreni Yapıldı

0
375

Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de büyük ölçüde etkileyen COVID-19 salgını kişisel ve kurumsal alışkanlıklarımızı tamamen değiştiriyor. Bu değişimleri doğru yönetebilmek ve 16 Mart 2020’den bu yana uzaktan eğitim yapan okullarımızın, yeni normalde daha sağlıklı ve temiz şekilde yüz yüze eğitime başlayabilmesi, çocuklarımızın eğitim hizmetini Hijyenik ortamlarda sürdürebilmesi için Bakanlığımız ve Müdürlüğümüz büyük bir çaba ve özveri içerisindedir. Eğitim kurumlarımızı daha iyi koşullarda açmak ve eğitim hizmetlerimizi yeni normale uygun hale getirmek için bu konuda destek olabilecek tüm paydaşlarımızla birlikte çalışıyoruz.

Bakanlığımızın “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile iş birliği çerçevesinde hazırlanmış olup okul ve kurumlarımızın Hijyen ve Enfeksiyon hususlarında kurumsal sorumluluklarını yerine getirmeleri konusunda yol gösterici olmuştur.

Uzman denetçiler tarafından okul ve kurumlarımızın yerinde yapılan kontroller neticesinde, kılavuzda belirtilen hijyen ve enfeksiyon şartlarına uygun olduğu belirlenen 40 (Kırk) okul ve kurumumuz TSE ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylı “OKULUM TEMİZ BELGESİ” almaya hak kazanmıştır. Belgelerin geçerlilik süreleri bir yıllık olup, Her yıl yapılan denetimler sonucunda belgeler yenilenecektir.

“OKULUM TEMİZ BELGESİ,ni almayı hak eden okulların belgeleri Kaymakamlık Hizmet Binası toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe tarafından okul müdürlerine takdim edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, süreç içerisinde göstermiş oldukları gayretlerden dolayı başta  tüm okul ve kurum müdürleri olmak üzere tüm personelimize ve denetim görevini yerine getiren uzman denetçilerimize teşekkür etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here