Öğrenciler Ara Tatili Liselere ve Üniversite’ye Hazırlık Kampı İle Değerlendirdiler

0
1122

Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi ara dönem tatilini ortaokul son sınıf öğrencileriyle LYS Hazırlık; lise son sınıf öğrencileriyle ise “Üniversite Sınavına Hazırlık ve Motivasyon Kampı” yaparak değerlendirdi.

Gönüllülük ve veli muvafakatı esasına dayalı olarak yarıyıl tatilinde 18-26 Ocak 2020 tarihleri arasında Mustafakemalpaşa İmam Hatip Mezunları Derneği (MİHMED)’in desteği ile okul pansiyonunda yatılı olarak yoğun bir şekilde üniversite sınavına hazırlık çalışmaları yapıldı.

Öğlene kadar konu anlatımları, etkileşimli tahtada interaktif soru çözümleri; öğlenden sonra bireysel soru çözümleri ve her günün akşamında farklı sosyal etkinliklerin(voleybol, yüzme, halı saha, tiyatro, çiğ köfte) yapıldığı kamp programının sonunda yapılan TYT deneme sınavında kampın verimliliği değerlendirildi.

Ayrıca çeşitli meslek gruplarından çalışanlar da davet edilerek mesleklerle ilgili öğrencilerimizin akıllarındaki sorulara cevap bulmalarına yardımcı olundu. Kampın 4. Gününde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe okulu ve çalışmalarına devam eden öğrencilerimizi ziyaret ederek başarılar diledi. Konu ile ilgili Mustafakemalpaşa İmam Hatip Mezunları Derneği (MİHMED)’e, okul idareci ve öğretmenlerine de verdikleri destek için teşekkür etti.

Kampın finali ise 2 gün süren  Bursa Büyükşehir Belediyesi “Karacaali Gençlik Eğitim Kampı” ile sona erdi. Konu ile ilgili Okul Müdürü Hasan Kaya “ 9 gün süren Sınavlara Hazırlık ve Motivasyon Kampı’mızın gerçekleştirilmesinde ve en verimli şekilde yürütülmesinde katkı sunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Mustafakemalpaşa İmam Hatip Mezunları Derneği (MİHMED)’e, özverili bir şekilde gayret eden Müdür yardımcılarımıza ve öğretmenlerimize, katılım sağlayan öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here