NİLÜFER’DE GÜÇLER BİRLEŞTİ

0
346

NİLÜFER’DE GÜÇLER BİRLEŞTİ

 

5 Ocak’ta gerçekleşecek CHP Nilüfer İlçe Kongresi öncesi başkan adayları Özer Anaç ve Murat Halil Öztürk basın toplantısı düzenledi ve birleşme kararı aldıklarını belirttiler. Birleşme Özer Anaç’ın başkanlığında olacak. Basın toplantısında konuşan Özer Anaç,

‘Birleşmemiz altı ok ilkeleri doğrultusunda gerçekleşti’ derken, Murat Halil Öztürk de; “Başkanın kim olacağı önemli değil, önemli olan partimize ve ülkeye hizmet etmek” ifadesini kullandı.

Nilüfer’de 5 Ocak’ta gerçekleşecek İlçe Kongresi öncesi çalışmalar devam ederken, mevcut başkan ve başkan adayı Özer Anaç ile aday Murat Halil Öztürk birleşme kararı aldı. Nilüfer İlçe Başkanlığı Binası’nda yoğun bir katılımla gerçekleşen ve ‘Partimiz için omuz omuza’ başlığıyla yapılan basın açıklamasında ilk sözü Özer Anaç aldı. Mahalle örgütlerinden gelen ‘birlik olun’ çağrısına kayıtsız kalmadıklarını belirten Anaç; “Nasıl ki; delege seçimlerini demokratik ortamda gerçekleştirdiysek, önümüzde kongre sürecini de sağduyuyla tamamlayacağımıza inancım tam. Süreç başladığından bu yana ‘Nilüfer’i Nilüfer yapan örgütlerimizdir’ dedik. Mahalle örgütlerimizden gelen ‘bir olun, birlik olun’ çağrısına kayıtsız kalamazdık. Bir araya geldik ve bir karar aldık. Bugün salona geldiğimde bir parti büyüğümüz ‘ilk kez bu kadar gülen insan gördüm’ dedi. Bundan sonra Murat Halil Öztürk arkadaşım ile Nilüfer’i daha da gülümseteceğiz. Bizim bugünkü çağrımıza kulak verdiğiniz ve burada bizlerle olduğunuz, heyecanımıza ortak olduğunuz için teşekkür ediyorum” dedi.

ALTI OK İLKELERİ DOĞRULTUSUNDA BİRLEŞTİK

Nilüfer İlçesi’nde başkan adayı olarak yola çıkan ve Özer Anaç ile birleşme kararı alan Murat Halil Öztürk de ilkeler doğrultusunda yola beraber devam edeceklerini söyledi. Öztürk; “Yoğun katılım için teşekkür ederim. 1,5 aydır bir süreç yönetiyoruz. Benimle birlikte tüm aday arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugüne kadar bulunduğumuz her ortamda bir olmak, birlik olmaktan bahsettik. Sahada her zaman bir gülümseme gördük. Nilüfer’de çok adaylı bir dinamizm yaşanıyor. Bu birlikteliğin 6 Ocak ile beraber devam etmesini temenni ediyorum. Örgütümüz olumlu havayı görüyor ancak birliktelik de istiyordu. Buna gözlerimizi yummamız, kulaklarımızı tıkamamız imkansızdı. Son derece örtüşen yapılarla yolumuza devam ettiğimizi gördük. Bunun üzerine güç birliği yapmamız gerektiğini düşündük. Görüşmeler neticesinde Murat Halil Öztürk ve Özer Anaç ekiplerinin, Özer Anaç başkanlığında ilkelerimiz doğrultusunda birleşmesine karar verdik. Nilüfer’de her şey çok daha güzel olacak” ifadesini kullandı. Bir gazetecinin hangi ilkeler doğrultusunda birleştiniz sorusuna Özer Anaç; ‘Altı ok ilkeleri doğrultusunda birleştik’ dedi. Murat Halil Öztürk ise “Bu süreçte her zaman başkanın kim olacağının fark etmeyeceğini söyledim. Bizim ekibimizin ve Özer başkanın ekibinin birleşmesinin Nilüfer’imize, partimize, ülkemize faydası olacağını düşündük” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here