Mustafakemalpaşalılar Fatih Akbaba’yı ilgiyle dinledi

0
617

Kişisel Gelişim ve Sosyal İletişim Uzmanı Yazar ve Eğitimci Fatih Akbaba, 83. ölüm yıl dönümünde “Mehmet Akif Ersoy ile Anlaşabilmek” konulu konferans verdi. Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından organize edilen kültür etkinlikleri kapsamında Yazar Akbaba, farklı yorumu ve sunumuyla Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatına dair bilinmeyenleri anlattı. Akbaba farklı bir Mehmet Akif Ersoy profilini izleyiciler ile paylaştı. Belediye Düğün Salonunda düzenlenen konferansa, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Başkan Yardımcıları, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Mustafa Sayılgan, İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, Kurum müdürleri, Birim müdürleri ile birlikte vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

‘Mehmet Akif, imanı ezanı ve bayrağı yeniden hatırlattı’

İstiklal Marşı ve Kuran tilaveti ile başlayan programda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kanar, yüz yıl önce Anadolu da varlık ve yokluk mücadelesi veren aziz milletin tüm umudunu kaybettiği sırada İstiklal şairi Mehmet Akif’in imanı, ezanı ve bayrağı yeniden hatırlatan bir münadi olduğunu ifade ederek ‘Korkma’ diye haykırdığını dile getirdi. Fatih Akbaba, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıl dönümünde, şairin hayatına ait bilinmeyenleri anlattı. Akbaba “Akif’i anlayabildik mi?” diyerek, Milli Şaire gösterilmesi gereken saygı ve sevgiyi vurguladı. Akif’in bütün hayatı boyunca, yokluk içinde yaşaması, ancak buna rağmen her zaman insanlara yardım etmek için elinden geleni yaptığını söyledi.

Bazı hikayeler ile Mehmet Akif Ersoy’un hayatını bütün gerçekliği ile gözler önüne seren Akbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye’de ilk kez Mehmet Akif Ersoy yılı ilan edildiğini hatırlattı. Milli Şairin hayatından birçok kesiti de katılımcılar ile paylaşan Akbaba, programına yoğun ilgi gösteren Mustafakemalpaşalılara da teşekkür etti. Allah’tan bir daha Türk Milleti’ne istiklal marşı yazdırmamasını dileyen Akbaba, Mehmet Akif’in saygı ve sevgiyi hak ettiğini söyledi.

‘Duygu dolu anlar yaşandı’

Fatih Akbaba salonu dolduranların büyük ilgi ile dinlediği duygu yüklü konuşmasında Akif’in cenazesiyle ilgili kısmında çarpıcı tespitlerde bulundu. Daha sonra Akbaba, İstiklal Marşının geneli üzerine yorum ve düşüncelerini katılımcılar ile paylaştı. Fatih Akbaba konferansın son bölümünde ise Peygamberimiz Hz. Muhammet’in (SAV) 9 nasihatini içeren hadisi şerifi ile konferansı tamamladı.  Fatih Akbaba’nın yaklaşık 1,5 saatlik sunumu salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here