Mustafakemalpaşa’da psikolojik danışmanlık hizmeti

0
893

Mustafakemalpaşa’da psikolojik danışmanlık hizmeti

 

 

Ailelere danışmanlık hizmeti sunan Mustafakemalpaşa Belediyesi, son yıllarda giderek artan psikolojik ve aile içi meseleler için ‘Kadın ve Aile Danışma Birimi’ni kurdu.

Ailelere danışmanlık hizmeti sunan Mustafakemalpaşa Belediyesi, son yıllarda giderek artan psikolojik ve aile içi meseleler için ‘Kadın ve Aile Danışma Birimi’ni kurdu. Birim vatandaşlara ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor.

Mustafakemalpaşa Belediyesi, ailelere danışmanlık hizmeti vermek için ‘Kadın ve Aile Danışma Birimi’ni kurdu. Belediye bünyesinde kurulan birimde psikolojik destek dışında çeşitli eğitimler verilecek. Belediye, toplumun dezavantajlı gruplarına yönelik, kadın çocuk, engelli, yaşlı ve ailelere danışmanlık hizmeti sunacak. Vatandaşlara şiddet ve sosyal yoksunluk sürecinde ihtiyaç duydukları sağlık istihdam, hukukî, psikolojik problemleri konusunda “psiko-sosyal destek” sağlanarak nereye ve nasıl başvuracakları anlatılacak.

Kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda ilerlemesine destek olmak maksadıyla kurulan birimde, aile içi iletişim, evlilik sorunları, boşanma sonrası problemler, iş hayatındaki meseleler, özgüven geliştirme, evlilik öncesi danışmanlık şiddete bağlı sorunlar, madde bağımlılığı ve ihtiyaç duyulan her konuda ücretsiz psikolojik danışma hizmeti sunulacak. Kadın ve Aile Danışma Birimi, belediye ek hizmet binasında faaliyetlerini yürütecek.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here