Mustafakemalpaşa,da Otizm Derneği Açıldı.

0
835

Mustafakemalpaşa İmam hatip lisesi toplantı salonunda yapılan kongrede başkanlığa Mecit Bektaş Yönetim kurulu Asil üyeler Selma Özel ,Üner Tokgöz, Burhan Geçmez, Gamze Sert ten oluştu.saygı duruşu ve istiklal arşı nın okunmasının ardından dernek tüzüğü okundu daha sonra Başkan Mecit Bektaş konuşma yaptı . kurulum şamasındaki Mustafakemalpaşa Otizm Derneğimizin ilk kongresine hoş geldiniz Kıymetli dostlar! Mustafakemalpaşa Otizm Derneği, Otizm ve özel gereksinim gruplarını  tanımak, tanıtmak, çalışmalar yapmak,kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle yapılan çalışmalara destek vermek, bireylerin bağımsız olarak toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak, sosyal güvencelerin sağlandığı, dışlanma ve ayrımcılığın ortadan kaldırıldığı bir hayatın gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak amacı ile kurulmuştur.

Bu amaç etrafında toplanmış olsak da asıl gayemiz aynı sıkıntılarla yoğrulmuş insanlar olarak zamanla aramızda oluşan dostlukları pekiştirmek ve bu muhabbetten hasıl olan güzellikleri insanlarımızın hizmetine sunmaktır. Evlatlarımıza verilecek en iyi hizmetlerin başında sevgi ve iyi bir eğitimdir.

Nasipse yakın bir zamana kadar dernek binası hizmete girmiş olacak… Bize hem dernek çalışmalarımızda hem de dernek binası tahsisi konusunda desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kanar Beye bilhassa teşekkür etmek isterim.

Ve sizler bu işin asıl taşıyıcı kolonları olarak ilk günden bizi heyecanlandıran bu aşamaya gelmesini sağlayan ve bundan sonra da desteğinizin devamından emin olarak en içten muhabbetle teşekkürlerimi sunuyorum.

 Gerek Dünya Sağlık örgütü, gerekse ulusal sağlık kurumlarının verileri zamanla bu tür özel çocukların çoğalacağına dair tezler ve makaleler yayımlamaktadır. Bizim Derneğimiz okyanusta bir damla da olsa iyilik üzerine kurulmuş olması ile çok büyük bir boşluk dolduracaktır.

Her şeyi devletten beklemeyen kendi imkânlarıyla insanların ve canlıların hayatına dokunan bir ecdadın “vakıflar medeniyeti” diye tarihe mal olmuş haklı bir itibarı bize bu terbiyeyi vermiştir. Bursalı bir annenin sözünü size hatırlatmak isterim: “Evladım” der, “sakın ola ayakkabılarını iyice silkelemeden girme eve; çünkü Bursa bir vakıf şehirdir, vakfın bir tozu bile vebaldir, sonra nasıl helalleşiriz binlerce yıllık tarihle ve milyonlarca insanla… Sakın evladım sakın der.  Derneğimiz hayırlı olsun. Allah utandırmasın… Bu günden sonra kardeşlik hukuku içerisinde kalabilmeyi ve azimle çalışmayı Yüce Allah’tan niyaz ederim. Efendim hepinize çok teşekkür ederim, elinize ayağınıza sağlık… Allah yar ve yardımcımız olsun…

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here