Mustafakemalpaşa,da Kolonya satışları patladı.

0
658

Tüm yurtta çok sayıda kişi kolonya almak için kolonya satan işyerlerine akın etti. Mustafakemalpaşa’nın Marka Değeri Özcan Kolonyalarının önünde uzun kuyruklar oluştu.

Market, bakkal ve kolonya satış noktalarına kolonya almak için toptancılara gidenler ise kolonya bulmakta zorlandı. Toptancı çarşılarında birkaç dükkan dışında kolonyaların tükendiği ifade edilirken, toptancılar bayilere sipariş verdi ancak kolonyaların ne zaman geleceği bilinmiyor.

Koronavirüs’e karşı koruyucu bir dezenfektan olduğu açıklanan kolonyaya Türkiye genelinde olağan üstü bir ilgi gösteriliyor. Toptancılık yapan ve ellerinde kolonya kalmadığını ifade eden Ömer Kaya da, “Aşırı derecede bir talep oluştu. Bir yılda satamadığımız ürünü bir saatte tükettik. Şu an yeterli ürün bayilerde bile yok. Yaklaşık yüzde 50 artış var” şeklinde konuştu.

“TALEBİ YETİŞTİREMİYORUZ.

Toptancı Murat Yılmaz ise, “Sabahtan vardı şu an da kalmadı. Şu saate kadar çoktan tükendi. Talebi karşılayamıyoruz. Hiç satılmayan ikinci tür kolonyalar bile sıfırı çekti bugün. Talebe yetişemiyoruz. Siparişimiz var ama ne zaman gelir belli değil. Talep olduğu için fiyatları ikiye katladı” diye konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here