Mustafakemalpaşa’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı

0
372

Mustafakemalpaşa’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Törene; Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Başkan Yardımcıları ve belediyenin kadın birim müdürleri katıldı. Cumhurluk alanında Atatürk anıtına çelek sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşma yapan Başkan Mehmet Kanar, 8 Mart’ın dayanışmanın, dostluğun, kardeşliğin günü olduğunu söyledi.

‘Kadınlar geleceğe ışık tutuyor’

Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Kadın toplumun içindeyse o toplum medenidir. Kadın toplumun içindeyse o toplum ileridir. Kadın toplumun içindeyse o toplum üretkendir. Ülkemiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği yolda ilerlerken, her zaman olduğu gibi asıl itici güç kadınlarımız olacaktır. Kadınların başardığı, anlamlı kıldığı, renk kattığı, iz bıraktığı her şey sadece bugüne değil, geleceğe de ışık tutuyor. Mustafakemalpaşa’mızın ve belediyemizin güzide kadınları için gönlümüzden gelerek düzenlediğimiz bu naçizane programı da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediyesi olarak kabul etmenizi umuyor, başta gözümüzün nuru annelerimiz olmak üzere ahirete göçen tüm kadınlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü samimiyetle tebrik ediyorum” dedi.

Cumhurluk alanındaki törenin ardından Adnan Menderes Meydanında devam eden programda belediyenin kadın çalışanları stant açarak bağlı bulundukları müdürlüklerin çalışmalarını anlatan sergi düzenledi. Günün anısına Belediye bandosu mini konser verirken performansıyla büyük beğeni aldı.

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Kanar ve Başkan yardımcıları program sonunda Kaymakamlık ve Belediye’nin kadın çalışanlarına çiçek hediye etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here