Mustafakemalpaşa’da 29 Ekim Coşkusu

0
603

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılı Mustafakemalpaşa’da coşkuyla kutlandı. 28 Ekim Saat 13:00’da Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan kutlama programı 29 Ekim’de Adnan Menderes Meydanı’nda devam etti.

Törenine; Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mehmet Zeki Koçberber, Garnizon Komutanı Mehmet Böberci, Cumhuriyet Başsavcısı Mikail Sarıkaya, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Emniyet Müdürü Cengiz Gültekin, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törene katılan okulların, protokolün ve halkın bayramının kutlanmasıyla başlayan Cumhuriyet Bayramı coşkusu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla devam etti. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Kaymakam Mehmet Zeki Koçberber, Cumhuriyet’in eserleri ve idealleriyle sonsuza kadar yaşayacağını söyledi. Öğrenciler tarafından şiirler okunarak, folklor gösterilerinin sergilendiği törende daha sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen atletizm, resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında derecelere giren öğrencilere ödülleri verildi. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları resmigeçit töreni ve Atatürk anıtına kortej yürüyüşü ile sona erdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here