Mustafakemalpaşa Tatkavaklı Mahallesinde Mekke Cami Temel Atma Töreni Yapıldı

0
359

Adem Tunçer/İHA

 

Mustafakemalpaşa Tatkavaklı 24 nolu sokak üzerinde Mekke cami temel atma töreni saat:14.00 da Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kur’an tilaveti, Protokol konuşmaları, İlçe Müftü Vekili Osman Keleş’in dua yaptırması, kurban kesilmesi ve beton atılması ile program sona erdi.

Yapımına başlanan Mekke cami inşaatı arsa alanı 2650 m2 dir. 955 m2 temel alanı ve diğer kısımları ile 1100 m2 alana sahip olan Cami, bu haliyle ilçemizin temel alanı olarak 2. Büyük camisi olacaktır. Cami kısmı ikinci katta yer alacak ve balkon kısımları ile birlikte 2500 kişilik kapasiteye sahip olacak Mekke Camii en kısa sürede bitirilerek ibadete açılması hedeflenmektedir.temel atma töreninde bir konuşma yapan cami dernek başkanı Cemal Burhan amacımız ve hedefimiz ilçe halkına daha güzel imkanlarda ibadet yapabilecekleri imkanları sunmak bizler başlangıcını yapalım diğer gönüllü vatandaşlar devamını getireceğini biliyoruz dedi yapacakları yardımlarla cami inşaatı en kısa sürede bitereceğimize inanıyorum dedi

Temel atma törenine; İlçe Kaymakamı Mehmet Zeki Koçberber, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Cumhuriyet Başsavcısı Mikail Sarıkaya, Kurum amirleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here