Mustafakemalpaşa Merve’ye Ağladı

0
775

Adem Tunçer/Mustafakemalpaşapostası

Merve Savaş henüz 20 yaşındaydı. Geçen yıl beyninde tümör olduğu tespit edildi. Hastalıkla mücadelesini bir yıl sürdüren Merve, önceki gün yaşamını yitirdi. Yamanlı’dan başlayan matem, Mustafakemalpaşa’yı da ağlattı.

İlçenin Sedat Karan Anadolu Lisesinden mezun olan 1999 doğumlu Merve Savaş’ın hayalleri vardı. Geçtiğimiz yıl Liseden mezun olmuştu. Üniversite hayalleri vardı. , ancak tüm hayalleri geçen yıl beyninde tespit edilen tümör nedeniyle ertelendi. Merve Savaş, ailesi ile birlikte büyük bir mücadeleye başladı. Bursa’da özel bir hastanede tedai ve kemoterapi gören Merve, önceki gün verdiği mücadeleyi kaybetti.

ORGANLARINI BAĞIŞLADI

Henüz 20 yaşındaki Merve, hastalıkla mücadele ederken annesini arayarak organlarını bağışlamak istediğini söyledi. Gözü yaşlı anne ve baba Metin Savaş, kızlarının bu isteğini kabul etti. Merve’nin beyin ölümü gerçekleşti. Tedaviyi sürdüren doktorlar organ bağışı için bir heyet oluşturdu ancak Merve’nin organları kemoterapi süreci nedeniyle bağışlanamadı.

ORGAN BAĞIŞINA DİKKAT ÇEKTİ

Baba Metin Savaş, kızlarının organlarını bağışlayarak başka hastalara hayat vermek istediğini ancak bunun gerçekleşemediğini belirtti. Gözü yaşlı baba, “Kızım ağır bir kemoterapi tedavisi geçirdi. Doktorlarımız bir heyet kurdu. İncelemeler yaptılar ancak organların bağışlanamayacağını tespit ettiler. Çok üzüldük. Herkesten organ bağışı konusunda hassas olmalarını istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here