Mustafakemalpaşa, lı Öğrenciler Başarıya Doymuyor.

0
571

Mustafakemalpaşa Nilüfer Hatun Mtal Öğrencileri Bu Yılda Avrupa’da Olacaklar 2016 yılından itibaren her yıl hazırladıkları yurtdışı Erasmus +  projeleri ile öğrencilerini ve öğretmenlerini yurtdışı stajına gönderen ilçemizin köklü eğitim kurumlarından Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yıl üst üste dördüncü kez projelerinin Ulusal Ajans’ın değerlendirme komisyonundan geçmesini sağlayarak bu alanda büyük bir başarıya imza attı.

Okul Müdürü Bedrettin Katmer proje ile ilgili yaptığı açıklamalarda 2016 yılında Portekiz’in Braga şehrinde Pastacılık stajı ile başlayan Erasmus+ projelerimiz, 2017 yılında İtalya’nın Milano şehrinde Moda Tasarım Stajı, 2018 yılında Çek Cumhuriyetinin Prag şehrinde Çocuk Gelişimi Alanı Stajı ile sürdürdüğümüz projelerimize bu yıl iki alanda iki ayrı Avrupa ülkesine staj projesi hazırlayarak devam ettik. Bu yıl Güzellik ve Saç Bakım Alanı öğrencilerimiz Romanya’daki Wise İnvest Consulting SRL bünyesinde yer alan  güzellik salonunda , Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerimiz ise Almanya’da  Hotel Reiter’de  hem staj yapacaklar hem de gezip eğlenecekler. Tüm masraflarının Avrupa Birliği bütçesinden karşılandığı Erasmus + proje faaliyetleri özellikle meslek lisesi öğrencilerinin mesleki bilgi ve kültürlerini arttırmakla kalmıyor,öğrencilerimize yurtdışında  çalışma imkanı sağlayan ve yurtdışı stajlarını belgeleyen EUROPASS belgesine de sahip olmalarına imkan veriyor.”dedi.

“ Eğitimde 2023 Vizyonu çerçevesinde, değişen ve gelişen eğitim olanaklarını yakından takip etmek, öğrencilerimize en iyi eğitim ve istihdam imkanlarını sunmak temel hedefimiz olmaya devam edecektir.”diye devam etti.

“ Bu vesileyle, Projemizi desteklemeye değer bulan Ulusal Ajans’a ,Dışişleri Bakanlığı-Avrupa Birliği Başkanlığı-Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’mıza ve projeye emek veren şahsım ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor,projemizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here