Mustafakemalpaşa, da14 Eylül kurtuluş günü kutlandı

0
341

İlçe’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü çeşitli etkinlikle kutlanıyor.

Sabah erken saatlerde başlayan programın ilk etkinliği kortej yürüyüşü oldu. Etibank Parkı önünden başlayan yürüyüş, protokol, mehter takımı ve pehlivanların eşliğiyle Cumhurluk Alanı’na kadar devam etti.
Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, AK Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, MHP İlçe Başkanı Ahmet Beygirci, CHP İlçe Başkanı Serda Tandoğan Kuru, İyi Parti İlçe Başkanı Tevfik Demir, belediye başkan yardımcıları Ercan Leblebici, Ersin Ekici, Erol Pektez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, ilçe sivil toplum örgütleri ve gazilerin katılımıyla Cumhuriyet Alanı’nda başlayan program çelenk sunumu, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanı Mehmet Kanar gerçekleştirdi.
Protokol ve gaziler Cumhurluk Alanı’ndaki programın ardından şehitliğe geçerek saygı duruşu, istiklal marşı ve dualar okudu. Şehitlere Mevlid okutuldu
Mustafakemalpaşa Şeyhmüftü Camii’nde öğle namazı öncesi şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutuldu, dualar edildi.

Tatlı ikramı yapıldı

Saat 14:00’te ise bir başka etkinlik olan Mustafakemalpaşa Peynir Tatlısı ikramı İzmir yolu üzeri Eski Özgüven Tesisleri’nde başladı. Geleneksel bir etkinlik olan tatlı ikramı yoldan geçen araçlara protokol tarafından ikram edilerek gerçek Mustafakemalpaşa Peynir Tatlısının tanıtımı gerçekleştirildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here