Mustafakemalpaşa camilerinde temizlik seferberliği

0
288

Mustafakemalpaşa Belediyesi, ilçeye bağlı mahallelerde bulunan cami ve mescitlerde temizlik seferberliğini sürdürüyor.

Mübarek Ramazan-ı Şerif ayının habercisi üç ayların başlamasıyla ilçe merkezindeki 36 ibadethanede temizlik çalışmaları gerçekleştirildi. Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından görevlendirilen özel temizlik ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar kapsamında iç ve dış temizlikleri yapılan camiler, vatandaşların daha ferah ve temiz bir ortamda ibadetlerini yapmaları için hazır hale getiriliyor.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, mübarek üç ayların başlamasıyla yoğun mesai harcadıklarını belirterek, İslam âlemi için rahmet, bereket ve beraberlik ayı olan, 11 ayın sultanı Ramazan ayına hazırlıkların hız kazandığını söyledi.

Başkan Kanar, “Vatandaşlarımızın ibadetlerini daha temiz bir ortamda yapmaları için çalışıyoruz. Camilerdeki hizmetleri aksatmadan, temizlik ekibi, tam donanımlı teknoloji ile donatılmış araç ve gereçlerle cami ve ibadethanelerde halı yıkama, süpürme, iç ve dış temizlik işlerini titiz bir şekilde yapıyor. Bu çalışmalarımızı önümüzdeki günlerde de sürdüreceğiz.” dedi.

İbadethanelerde sürdürülen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar da camilerin temizlenmesi kadar temiz tutulmasının da çok önemli olduğunu belirterek, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’a teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here