Mustafakemalpaşa Belediyesi ilk etapta 20 bin maske üretip ücretsiz dağıtacak

0
182

Mustafakemalpaşa Belediyesi kendi bünyesinde oluşturduğu ekiplerle ilk etapta 20 bin maske üretip ilçenin maske ihtiyacını karşılayacak. Korona virüsle mücadele kapsamında üretilen maskeler halka ücretsiz dağıtacak.

 

Belediye Başkanı Mehmet Kanar’ın talimatıyla oluşturulan 20 kişilik ekip kurs öğretmenleri, belediye personeli ve gönüllülerden oluşuyor. Korana virüs tedbirleri kapsamında her vatandaşın kullanması gereken maskeler belediyeye ait Uğur Böceği Merkezi atölyelerinde üretilerek özellikle pazar yerleri ve insan yoğunluğunun yaşandığı noktalarda ücretsiz olarak dağıtılacak.

Mustafakemalpaşa’da düzenlediği kurslarla yıllardır kaliteli eğitimin adresi olan, yediden yetmişe her yaştan katılımcıya yeteneklerini geliştirme ve sosyalleşme imkânı sunan Uğur Böceği Kültür Merkezi, bu kez kapılarını maske üretimi için açtı. Atölyede üretilen maskeler sosyal mesafe kuralı başta olmak üzere dezenfekte kriterlerine uygun olarak günlük kullanıma elverişli ve standartlara uygun malzemelerle üretiliyor.

‘Günlük beş yüz adet üretiliyor’ 

Günlük beş yüz adet maske üretimi yaptıklarını belirten Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Devletimiz, Edirne’den Kars’a kadar yurdun dört bucağına maske temin ediyor. Biz de gönüllü vatandaşlarımız ve farklı birimlerde çalışan personellerimiz ile birlikte devletimize yardımcı olmak adına maske üretimine başladık. İlçedeki maske ihtiyacını karşılayabilmek için gönüllü kursiyerlerinde yer aldığı ekipler, halka dağıtılmak üzere ilk etapta 20 bin cerrahi maske hazırlayacak.” ifadelerini kullandı.

‘Hayırlı bir iş yapıyorlar’

Başkan Kanar, “Arkadaşlarımız Mustafakemalpaşa için hayırlı bir iş yapıyorlar. Dezenfekte edilmiş atölyelerimizde ilçe halkımız için maske üretiyorlar. Salgın bitene kadar üretime devam edeceğiz. Maskeler ücretsiz olarak dağıtılacak. Devler millet el ele düsturu ile çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız, kritik süreci atlatana kadar lütfen kurallara uysunlar. Mecbur kalmadıkça evden ayrılmasınlar. Bu çetin günleri el birliği ile birlikte yeneceğiz’’ diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here