Mustafakemalpaşa Anaokulu AB Erasmus Projesi Kapsamında Gittikleri Hollanda’dan Döndü

0
279

AB Erasmus projesi kapsamında Mustafakemalpaşa Anaokulu tarafından hazırlanan “Mutlu Çocuk Mutlu Toplum” projesi kapsamında Mustafakemalpaşa Anaokulu, Cahide Kırlaağaç Anaokulu ve Zübeyde Hanım Ortaokulu idareci ve öğretmenlerinin bir hafta sürecek şekilde Hollanda’nın Amstelveen şehrinde personel hareketliliği gereçekleşecektir. Öğretmenlerimiz Montessori Kind Cnetrum Mio Mundo okulunun ev sahipliğinde Montessori eğitimini tamamlanmış ve yurda dönmüştür.

Okulumuzun eğitim niteliğini arttıracak eğitimde farklı yöntem ve tekniklerin kullanılması gerekliliği ile yola çıkılmış ve projeye konu olan Montessori eğitiminin uygulanabilmesi için belirtilen kazanımları içinde barındıran bir eğitim ihtiyacı bu proje sayesinde karşılandı. Proje sayesinde alınacak eğitim öğretmenlerimizin akademik gelişimine de katkıda bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe eğitimi başarı ile tamamlayıp yurda dönen idareci öğretmenleri kabulünde, kendilerini tebrik ederek: “Aldığınız eğitimi ilçemizdeki okul öncesi eğitimi değişen ve gelişen eğitim anlayışlarını kullanarak bir üst seviyeye çıkaracağınıza olan inancımız tamdır.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here