Minik Dahilerin Sihirli Atölyeleri

0
654

Okul Öncesi Öğretmeni Cemile Muslu’dan Minik Dahilerin  Sihirli Atölyeleri Projesi.

Mustafakemalpaşa Çeltikçi Şehit Fedai Çakır İlkokulu okul öncesi öğretmeni Cemile Muslu’nun ve Bursa Orhangazi 125. Anaokulu müdür yardımcısı Nurdoğan Çevik ‘in kuruculuğunu yaptığı Minik Dahilerin Sihirli Atölyeleri/Magic Workshops Of Tıny Geniuses uluslararası e Twinning projesi çalışmalarına devam ediyor.

38 Türkiye ortağı 5 yabancı ortağı olan (Bugaristan, Makedonya,Yunanistan, Polonya, Romanya) uluslararası proje ile 2023 Eğitim Vizyonu Hedefleri doğrultusunda okullarımızda atölye çalışmaları yapılıyor.

Çeltikçi Şehit Fedai Çakır İlkokulu ortaokulu Proje koordinatörü ve kurucusu Cemile Muslu ve Okul Müdürü Vedat Alper İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe ‘ye projelerinin ayrıntılarını anlatarak örnek atölye çalışmalarını sundular. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Efe “Çocuklar artık düz anlatımla değil, yaparak yaşayarak ve keşfederek öğreniyor, çocukların küçük yaştan itibaren atölye çalışmalarına katılmaları ileriki eğitim öğretim hayatının temelini oluşturuyor” diyerek Okul Müdürü Vedat Alper‘e ve Proje koordinatörü Cemile Muslu‘ya teşekkür etti.

Ayrıca proje tanıtım için hazırlanan broşürler Şube Müdürleri  Mehmet Işık ‘a, Mehmet Ardıçoğlu‘na ve Hakan Yastıkcıoğlu‘na taktim edilerek proje tanıtımı gerçekleştirildi.

Cemile Muslu Boncuk ve Seramik Atölyesi, Yaşam Becerileri Atölyesi, Hayal Tasarım Atölyesi, Kukla ve Gölge oyunu Atölyesi Fen ve doğa atölyesi kurularak öğrencilerin kendi ilgi ve yeteneklerinin farkına varmalarını sağlayıp, kendilerini yaratıcı yollarla ifade edebilecekleri öğrenme ortamları oluşturulduğu ve günlük yaşam becerilerinin artırıldığını belirtti.  Aynı zamanda proje ile ilgileri benzer olan akranları ile eğlenerek öğrenmeleri desteklenmekte farklı ülkelerin kültürleri hakkında bilgi sahibi olunduğu ve kendi kültürümüzü de onlara gösterdiğimize değindi. Çocukların temelden atölye çalışmalarına hazırlamanın asıl hedef olduğunu söyledi. Proje çalışmaları orf, matematik, kodlama ,trafik atölyeleriyle zenginleştirilip devam ederken tüm çalışmalara anne, baba ve diğer aile fertleri de bizzat katılarak çalışmalara destek vermektedir. Böylece yapılan bu çalışmalar sadece sınıf ve okul bazında kalmayıp çevreyede yayılmaktadır. Böylece veliler eğitime aktif olarak katılmaktadır. Bu çalışmaların daha da verimli geçmesi için çalışmaların hızla devam edeceği okul müdürü Vedat Alper tarafından söylendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here