Milli Şair Mehmet Akif Ersoy Anıldı,

0
472

Geceye ilk olarak Öğrencilerin Milli Şaire ait resim serginin açılışıyla başladı daha sonra Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinin şiirlerini ve oyunlarını yazdığı Mehmet Akif Ersoy’u anma programı büyük beğeni topladı. Tema olarak “Hakkın Sesi Akif” olarak belirlenen programa başta İlçe Kaymakamı vekili Karacabey Kaymakamı Dr Yusuf Gökhan Yolcu, Belediye Başkan Vekili Fatma KOCAMAN,  Cumhuriyet Başsavcısı Mikail SARI, Milli Eğitim Müdürü Mustafa EFE,  ilçemiz okullarından öğretmen ve öğrencilerle öğrenci velilerimiz katıldı. 25 Aralık Çarşamba günü 14:00’da İlçemiz Belediye düğün salonunda geçekleştirilen törende Milli Şairimiz Mehmet Akif’in Hakk’ın  ve halkın adamı olduğu vurgusu yapıldı. Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan KAYA’ nın açılış konuşmasıyla başlayan program tiyatro oyunu içerisine dahil edilen Kur’an – ı Kerim tilaveti devam etti. Öğrencilerin ve öğretmenlerin şiir, türkü ve tiyatro gösterisinin ardından ilçemizde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödül törenine geçildi.

“Hakk’ın Sesi Mehmet Akif” konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren  Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Esra AVŞAR ve Zübeyde SAK’ a birincilik ve ikincilik ödülleriyle; Sedat Karan Anadolu Lisesi Öğrencisi Dilara ÇALIŞKAN’ a üçüncülük ödüllerini Belediye Başkan Vekili Sayın Fatma KOCAMAN verdi.

Şiir dalında dereceye giren Züferbey İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi İclal ÇETİNKAYA’ya birincilik; Atatürk Ortaokulu öğrencisi Ecrin AYTAN’a ikincilik ve  Ovaazatlı Ortaokulu öğrencisi Yaren ASLAN’a üçüncülük ödüllerini İlçemiz Cumhuriyet Başsavcısı  Sayın Mikail SARI Verdi.

İlkokullar arasında yapılan resim yarışmasında Şehit Tuncay Çanak  ilkokulu öğrencisi Çakır ALAK’a birincilik; Tatkavaklı ilkokulu öğrencisi Esra Atike ŞEN’ e ikincilik ve 14 Eylül İlkokulu öğrencisi Edibe KARAAVCI’ya  üçüncülük ödüllerini Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Mehmet ÖZ verdi.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here