Milli Eğitim’de e-karne dönemi

0
355

Salgına tedbiren uzaktan eğitim sürecine devam eden binlerce öğrenci üç haftalık yarıyıl tatiline bugün başlıyor.

Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretim yılının birinci döneminde karne basımı ve dağıtımı yapılmayacağını, karnelerin 22 Ocak 2021 Cuma günü (bugün) ‘e- okul’ sistemi üzerinden verileceğini söyledi.

Buna göre öğrenciler karnelerine, takdir ve teşekkür belgelerine ‘e-okul.meb.gov.tr’ internet sitesi üzerinden ulaşabilecek.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle yeni eğitim sezonuna Mustafakemalpaşa Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 84 kurum, 17.000 öğrenci ve 1.200 öğretmenin 31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitim modeliyle başladığını hatırlatarak; “ 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı yarıyıl tatili, 15 Şubat 2021 Cuma günü sona erecek. Salgın koşulları ve halk sağlığının korunması ilkesi göz önünde bulundurularak ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretim yılının birinci döneminde karne basımı ve dağıtımı yapılmayacak. Karneler bugün e- okul sistemi üzerinden verilmiş olacak. Öğrenciler karnelerine, takdir ve teşekkür belgelerine ‘e-okul.meb.gov.tr’ internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrencilerimizin eksik konu ve kazanımları ile öğrenme kayıplarına yönelik olarak; Bakanlığımızca hazırlanan ‘Eğitim Programı’ ile materyalleri, elektronik ortamda Eğitim Bilişim Ağı (EBA), EBA TV (İlkokul, Ortaokul, Lise) yayınlanacaktır” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here