Meydanın simgesi vatandaşların ilgi odağı oldu

0
774

Adem Tunçer/İHA

Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin ilçenin simgesi olarak Adnan Menderes Meydanı’na yaptırdığı “Mustafakemalpaşa” yazısı 7’den 70’e herkesin ilgi odağı haline geldi.

Mustafakemalpaşa’nın yeni simgesi olmaya aday 3 boyutlu “Mustafakemalpaşa” yazısı ilçe de yaşayanların yanı sıra şehir dışından gelenlerin de hatıra fotoğrafı çektirdikleri ilk adreslerden biri oldu. 16 harf ile Türkiye’nin en uzun ve tek ilçe ismini taşıma özelliğine sahip Mustafakemalpaşa’da gündüz ayrı gece ayrı bir görsel şölen yaşatan 3 boyutlu ışıklı platform vatandaşların ilgisini çekmeyi sürdürüyor.

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından 15 Temmuz tarihinde Adnan Menderes Meydanı’na yerleştirilen ve büyük beğeni alan 3 boyutlu platform, montaj işlemleri tamamlandığı andan itibaren günün her anı hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin akınına uğruyor. Şehrin en işlek noktasına yerleştirilen yaklaşık 15 metre uzunluğundaki “Mustafakemalpaşa” yazısı, Mustafakemalpaşalı vatandaşların yanı sıra yurt içi ve yurt dışından ilçe ye gelenlerin de hatıra fotoğrafı çektirdikleri mekan haline geldi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı  Kanar, Her şehrin kendine özgü anıtsal nitelikte sembolleri bulunduğunu, yapılan platformun ilk andan itibaren büyük beğeni aldığını kaydederek, ilçedeki vatandaşların yanı sıra şehir dışından gelen misafirlerinde fotoğraf çektirdiğini söyledi. Başkan Kanar, “Mustafakemalpaşa,mızın her köşesine böyle güzel değerlerimizi taşıyan eserleri yaparak vatandaşların bilgisine sunmaya devam edeceğiz.” dedi. İlgi odağı olan yazı önünde öz çekim yapan vatandaşlar anı ölümsüzleştirerek çektiği fotoğrafları “#Mustafakemalpaşa” etiketi ile sosyal medya hesaplarından paylaşıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here