Mevsimlik İşçilerin Barınma Alanları Düzenleniyor

0
243

Yaz sezonu öncesi farklı şehirlerden gelen mevsimlik işçilerin barındığı alanlarda İnegöl Belediyesi’nin düzenleme çalışmaları sürüyor. Şehrin farklı noktalarında yapım çalışmaları da aralıksız devam ediyor.

Sanayisiyle olduğu kadar tarımıyla da adından söz ettiren İnegöl’de, yaz sezonunda pek çok şehirden mevsimlik işçiler geliyor. Tarım sektöründe önemli bir role sahip mevsimlik işçilerin şehrimizde kaldığı süre içerisinde konakladıkları alanlar da İnegöl Belediyesi tarafından düzenlenerek yeni sezona hazırlanmaya başladı. 

ŞEHRİN DÖRT BİR YANINDA YAPIM İŞLERİ SÜRÜYOR 

Bir yandan koronavirüsle mücadele sürerken bir yandan da şehrin dört bir yanında yapım çalışmalarını sürdüren İnegöl Belediyesi, bu çalışmalar kapsamında Kemalpaşa Mahallesi Ocakbaşı Sokak ile Mesudiye Mahallesi 2. Yunus Emre Sokakta asfalt yama çalışması gerçekleştirdi. Fen işleri ekipleri Orhaniye Mahallesinde Baykut Sokak üzerinde menfez yapımını sürdürürken, Atatürk Bulvarı üzerinde de bozuk tretuvarların tamiratı yapıldı. 

ARAZİ YOLLARI VE MEVSİMLİK İŞÇİLERİN KONAKLAMA ALANLARINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Öte yandan, yaz sezonunda pek çok şehirden mevsimlik tarım işçisi ağırlayan İnegöl’de, mevsimlik işçilerin konaklama alanlarında da düzenlemeler yapılıyor. Konaklama alanları fen işleri ekipleri tarafından uygun şekilde hazırlanıyor. Bir yandan da Çeltikçi Mahallesinde arazi yolları greyder ile tesviye ediliyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here