MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİNİ BEKLİYOR

0
302

Geçen yıl olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da ortaokul mezunu olup da ustalık veya kalfalık belgesine sahip olanlar, lise diploması almak için Mustafakemalpaşa Mesleki Eğitim Merkezi’ne müracaat edebilecek.

Mustafakemalpaşa’da geçtiğimiz yıl ilk kez uygulanan ve 23 öğrencinin yıllar sonra lise diplomasına kavuştuğu program, bu yılda devam ediyor.

Lise diploması almak isteyenler, kalfalık veya ustalık belgesi, kimlik, 1 adet biyometrik fotoğraf ve ortaokul diploması ile öğrencilerin iş hayatından uzaklaşmadan ahilik kültürü çerçevesinde yetişme imkânı buldukları Mustafakemalpaşa Mesleki Eğitim Merkezi’ne başvurabilecek.

YÜZDE 98 İŞ İMKÂNI

Yılın her döneminde yaş sınırı olmaksızın kayıt imkânı sunan Mesleki Eğitim Merkezi, lise diploması almak isteyenlerden bir iş yerinde çalışma ve ortaokul mezunu olma şartı arıyor.

Bununla birlikte bazı fark derslerini alarak meslek lisesi diploması veren Mustafakemalpaşa

Mesleki Eğitim Merkezi; üniversiteye girişte alanı ile ilgili bölümlere girmek isteyenlere ek puan, işverene devlet desteği (511 TL/ Çırak 20’den az ise ücretin 3/1’si- 20’den fazla ise 3/1’i), çırağa asgari ücretin 1/3’ü maaş (Taban 767 TL), kalfalık ve ustalık belgesi, ustalık belgesi ile iş yeri açma, 25 yaşına kadar askerliği erteleme ve okul bitiminde yüzde 98 iş imkânı sağlıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here