MEKKE’NİN FETHİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

0
686

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Mustafakemalpaşa Şubesi tarafından “Mekke’nin Fethi” etkinliği düzenlendi.

Belediye düğün salonunda yapılan programa konuşmacı olarak Doç. Dr Abdulkadir Macit, Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Ekici , Ak Parti İlçe Başkanı Murat Hallaçoğlu, saadet partisi ilçe başkanı Sönmez Duman, ilçe Milli eğitim müdürü Mustafa Efe, ve Belediye Meclis Üyesi Bekir Şahin’in katılımıyla Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Derneğin Mustafakemalpaşa Şube Başkanı Ümit Aydın, yaptığı konuşmada, İslam coğrafyasının ecdadımızdan aldığımız fetih ruhuyla tekrar canlanması için dünya Müslümanları olarak çok çalışmamız gerektiğine vurgu yaptı. AGD’nin Mekke’nin fethi dolayısıyla özellikle gençlere yönelik faydalı programlar düzenlediğini ve Mustafakemalpaşa Belediyesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetleri destekleyeceklerini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Ekici, iyinin, güzelin ve adil olanın hayatın her alanında tesisi için gayretlerini sürdüreceklerini kaydetti. Daha sonra gecenin anlam ve önemini anlatan şiirler, ilahiler,ve kısa skeçler ile geceye anlam katan programlar ile devam edildi program Abdulkadir Macit,in konuşması ile devam edildi

Dereceye Girenlere Ödül Verildi

Programda, ilahi, şiir ve dualar okundu, Mekke’nin fethini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı. Programın sonunda “Siyer’i Nebi” yarışmasında dereceye giren öğrencilere   ödülleri verildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here