Mehmet Kanar; dan Her Yerde Sanat Derneği,ne tam Destek

0
877

Adem Tunçer/Mustafakemalpaşapostası

 

Mustafakemalpaşa İlçesi Her Yerde Sanat Derneği Kuruluş Tarihi: 23/06/2016 geçtiğimiz günlerde yurt dışı gezisinde bulundu gezide Romanya İtalya şehirlerinde ikili ilişkilerde bulundular ilçe belediye Başkanı Mehmet Kanar ve yönetimin hediyeleri ve mektubunu götürdüler yaklaşık 20 gün süren gezide iyi izlenimlerle dönen dernek Ocak ayı içinde Romanya’ya giderken Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kanar’ın mektubunu ve bize emanet ettiği hediyelerini götürerek ortaklarımıza dağıttık. Braila Belediye Başkanı Viorel Marian DRAGOMİR’in gönderdiği mektup ve hediyeleri başkanımıza ilettik. Böylelikle iki şehir arasında bir köprü oluşturduk. Projenin son hareketliliği 2021 Haziran ayında ilçemizde olacak ve İngiltere, Romanya, Portekiz, İtalya’dan misafirlerimiz gelecekler. Dernek Başkanı Eftal Çeki  yaptığı açıklamalarda Haziran 2021’e hazırlık için Engelli arkadaşlarımız ile birlikte bayanların da katılımı ile Halk Eğitimi Merkezinde El Nakışı Kursu açarak çalışmalarımıza başlıyoruz. Proje sonuç raporundan sonra açılacak internet sitesinden ebay üzerinden tüm dünyaya satış yapılarak katılımcılara ekonomik gelir elde etmeleri sağlanacak.

 

Dernek üyeleri genellikle ekonomik durumu iyi olmayan kişiler. Pasaport ve vize işlemleri için paraya ihtiyacımız var. Yol, konaklama, iaşe giderleri proje karşılayacak ama o da Aralık 2021 de.

Yani tüm harcamaları önce cepten karşılayacağız. Proje olumlu tamamlanırsa harcamalar (Pasaport ve vize harcamaları hariç) kişilere ödenecek. Eftal ÇEKİ ve Şükran KOR olarak kendi fotoğraflarımızı 50×70 cm. kanvas baskı yaptırıp satışa sunduk. İlçemiz Belediye Düğün Salonu, Antares Kafe ve Karacabey Kafe6 da sergileyip satış yaptık. Dernek hesabına yatırdık. Şu an derneğimizde aktif olarak 25 üyemiz var. Derneğimizin önemli amacı; sanatsal etkinlikler içinde engelli bireylere aktif görevler vererek toplumda saygınlık kazandırmak. Girişimcilik ruhu kazandırarak ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarını sağlamak dedi.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here