MAHMUT ÖZDEMİR (İLKSAN) İLÇE TEMSİLCİLİĞİNE ADAY OLDU

0
199

İLKOKUL ÖĞRETMENLERİ SAĞLIK VE SOSYAL YARDIM SANDIĞI (İLKSAN) İLÇE TEMSİLCİLİĞİNE EĞİTİMCİ MAHMUT ÖZDEMİR ADAY OLDU

Yunus Emre İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mahmut ÖZDEMİR, İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) Mustafakemalpaşa İlçe Temsilciliğine aday olduğunu açıkladı.

Mahmut ÖZDEMİR yaptığı basın açıklamasında; 34 yıldır sınıf öğretmenliğini yapmaktayım. Sınıf öğretmenliğinin yanı sıra eğitim için yapılan birçok projede görev aldım. Yaptığım çalışmalardan bazıları;

10 yıl İlçe İzci Kurulu başkanlığı. 6 yıl üst üste yapılan “Mustafakemalpaşa Okuyor Yarışması ” projesinde Tertip Komite Üyesi,2013 yılından bu yana Bursa Büyükşehir Gençlik Kamplarında Lider Öğretmen, Akıl ve Zekâ Oyunlarından Mangala ve Dama Oyunları Eğitmeni ve Hakemliği ve halen Türk Daması Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanlığını yapmaktayım.

İlksan’da değişimin şart olduğunu söyleyen Mahmut ÖZDEMİR, ilçemizde İLKSAN üyesi olan tüm arkadaşları, 3 Nisan 2021 Cumartesi günü saat 09.00 ile 17.00 arası İlçemiz Öğretmenevinde yapılacak seçimlerde oy kullanmaya davet ederek,  güçlü iradelerini sandığa yansıtıp tercihlerinin kendinden ve değişimden yana olması temennisinde bulundu. ÖZDEMİR sözlerini şöyle sürdürdü:

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN), 78 yıl önce üyelerine konut, sağlık, doğum, ölüm ve emeklilik durumlarında yardım etmek üzere kurulmuştur. Yargı kararlarıyla üyeliğin zorunlu olduğu tescil edilen İLKSAN bugün 300 bin üyeye ulaşmıştır. Geldiğimiz noktada ise aidatlarımızdan oluşan birikimleri değerlendiremeyen, sürekli zarara uğratılan, hesap vermekten kaçınan İLKSAN’ın, üyelerine umut veren bir durumu kalmamıştır. Benzer amaçla kurulan yardım sandıkları, tamamlayıcı mesleki emeklilik kurumu niteliğine sahip güçlü kurumlara dönüşürken, İLKSAN, emekli olan üyelerine diğer yardımlaşma sandıklarının yarısı kadar dahi emekli ikramiyesi verememektedir. Sandığın liyakatsiz ellerde olması, üretim ekonomisiyle yüksek kâr elde edilebilecek alanlara yatırım yapılmaması, sadece faizle üyesine borç vermekten ibaret bir finansal yönetimi tercih etmesi nedeniyle İLKSAN üyesinin zararı her geçen gün artmaktadır. Tüm bu zararların giderilmesi ve kötü gidişatın durdurulması; ancak güçlü, irade sahibi, tecrübeli ve profesyonel bir yönetimle gerçekleştirilecektir, dedi.

Mustafakemalpaşa Eğitim-Bir-Sen İlçe Temsilcisi Hasan DURAN yaptığı açıklamada; Yunus Emre İlkokulu Sınıf Öğretmeni ve aynı zamanda sendikamız üyesi olan Mahmut ÖZDEMİR’in adaylığı hayırlı olsun. Üyelerine kazandıran bir İLKSAN hepimizin temennisi, tüm sandık üyelerini özgür iradelerini yansıtmak üzere sandığa bekliyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here