Lise Diplomalı İlk Mezunlar.

0
103

Mesleki Eğitim Merkezinde Yeni Dönem.

Mustafakemalpaşa Mesleki Eğitim Merkezi 2020-2021 yılı eğitim ve öğretim yılı,nı tamamladı. Merkezin ilk defa meslek lisesi diploması verdiği törende, ustalık belgesi sahibi olan ve telefi programlarına katılan 23 öğrenci yıllar sonra lise diplomalarına kavuştu.Diploma törenine 21 öğrenci de ustalık ve kalfalık belgeleri ile birlikte lise diploması almaya hak kazandı.

Mustafakemalpaşa Mesleki Eğitim Merkezi toplantı salonunda düzenlenen diploma törenine İlçe Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Şube Müdürü Sabri Tekin,Okul Müdürü Erdoğan Aykan,TSO sekreteri Birol Denizli,okul Müdürleri  öğretmenler ve öğrenciler karıldı.

Program açılışında konuşan Okul Müdürü Erdoğan Aykan ilk defa meslek lisesi diploması verdiklerine işaret ederek 13 öğretmen ve 3 idarecimizin görev aldığı merkezimiz 33 alan 181 dalda eğitim öğretim yapma imkanına sahiptir dedi. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe konuşmasında mesleki eğitimin önemine dikkat çekerek daha önce Çıraklık eğitim olarak adlandırılan bu merkez 2016 yılından sonra Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü,ne bağlanmıştır. Daha önce,de bu fırsat vardı ama açık öğretim lisesi imkanlarından yararlandırılarak bu diploma veriliyordu şimdi ise burada aldıkları teorik derslerle birlikte öğrencilerimiz fark derslerini ,de görmek suretiyle lise diploması almaya hak etmektedir. Bu tören,de ilk kez lise diploması alan öğrencilerimiz için düzenlenmiştir.

Güzel Bir Eğitim Modeli.

Törende ustalara lise diploması veren İlçe Kaymakamı Ahmet Altıntaş,da öğrencilerin bu eğitimler sayesinde hem kendi işini kurma hem de eğitimlerine devam etme imkanı bulduklarını belirterek ,Gerçekten çok güzel bir eğitim modeli bunu insanlarımız yeterince tanıyıp tercih etmesinde büyük fayda var dedi. Törende daha sonra protokol tarafından öğrencilere diplomaları verildi.   

 

              

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here