Kütüphanesiz Okul Kalmasın

0
497

Mustafakemalpaşa Ortaokulundan “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” E-Twinning Projesi

 

Mustafakemalpaşa Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Sema Ertan Özcan tarafından yürütülen “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” isimli e-Twinning projesi bu yıl dokuzuncu kütüphanesini Batman Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu’na kuruyor. Ülke çapında on farklı ilden on öğretmenin yer aldığı bu projenin amacı: ihtiyacı olan okullara kütüphane oluşturarak çocuklarımızda okuma kültürü kazandırmak, sorumluluk bilincini aşılamak, paylaşma, yardımlaşama, birlik beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı gibi değerleri kazandırmaktır .Bu anlamlı projede ilimizi okulumuz Mustafakemalpaşa Ortaokulu temsil etmektedir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Ptt  Müdürü Mürüvvet Geyikçioğlu, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ardıçoğlu, Okul Müdürü Yusuf Küsmüş, idareci, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla; bir çok kaynaktan toplanan 1200 adet kitap, Batman Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu’na 26 Mart 2021 Cuma günü saat 10,30’da yapılan bir törenle Mustafakemalpaşa Ortaokulu bahçesinden Ptt kargo aracına öğrencilerle birlikte yüklenerek  Batman Kıbrıs Şehitleri Ortaokuluna gönderildi.

            Törende bir konuşma yapan Müdürü  Mustafa Efe; “ e-twinning Projeleri ulusal ve uluslararası işbirliğini içermektedir. Bu işbirlikleri kültürel sosyal alanlarda önemli katkılar sağlamaktadır. Bu anlamlı projenin gerçekleşmesinde görev alan, destek veren okul müdürüne, proje koordinatör öğretmenine, öğrencilere ve kitapların ulaştırılmasında katkı sunan Ptt Müdürümüze teşekkür ederim.” Dedi. 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here