KURTULUŞUN 99. YILI

0
321

Büyük Taarruzla birlikte yazgısı değişen Mustafakemalpaşa, işgalden kurtuluşun 99. yılını kutluyor.

Mustafakemalpaşa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü programı belli oldu.

2 Temmuz 1920 yılında Yunan birliğinin işgaline uğrayan ve 2 yıl 2 ay 12 gün sonra 33. Süvari Alayı 7. Bölük Komutanı Sabri Bey’ in komutasındaki Türk askerlerinin şehre girişi ile hürriyetine kavuşan Mustafakemalpaşa’da 14 Eylül Kurtuluş Günü’nün 99. yılı çeşitli törenlerle kutlanacak.

Tertip Komitesi’nin hazırladığı kutlama programı, yarın saat 09.30’da Etibank Parkı önünden Mehter Takımı ve pehlivanlar eşliğinde kortej yürüyüşü ile başlayacak.

Cumhurluk Alanı’ndaki resmi törenin ardından protokol Mustafakemalpaşa Şehitliği’ni ziyaret edecek. Saat 10.30’da ise Şükrü Erdem Spor Tesisleri’nde 15. Yalıntaş Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin müsabakaları başlayacak daha sonra da Şeyhmüftü Cami’nde mevlid-i şerif okutulacak.

Kutlamalar kapsamında, eski Özgüven Tesisleri önünde geleneksel olarak düzenlenen Mustafakemalpaşa Peynir Tatlısı dağıtımı gerçekleştirilecek. Akşam saat 20.30’da da Bando Takımı ve havai fişek gösterilerinin akabinde Adnan Menderes Meydanı’nda halk konseri vatandaşlarla buluşacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here