Kurtuluş coşkusu 97.yılında

0
620

Kurtuluş coşkusu 97.yılında

 

Mustafakemalpaşa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü, büyük bir coşkuyla kutlandı. Şeyh Müftü Cami’nde şehitler için okutulan mevlidi şerif programıyla başlayan kutlama etkinliklerindeki ilk tören Heykel Meydanı’nda yapıldı.

Törene; Kaymakam Mehmet Zeki Koçberber, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mehmet Böberci, Cumhuriyet Başsavcısı Mikail Sarıkaya, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile birlikte gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulduğu programda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kanar, Ünlü şair Mehmet Akif Ersoy’un Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk; Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk dizelerini okudu. Başkan Kanar; Kurtuluş mücadelesinde Milletin, binlerce gazi ve şehit vererek en zor şartlarda dahi neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini söyledi. 14 Eylül sadece bir toprağın kurtuluşu değildir diyen Başkan Kanar; “14 Eylül Lalaşahin’in emanetine sahip çıkmaktır. 14 Eylül Şeyhmüftü hazretlerinin duasını almaktır. 14 Eylül Cinci Mehmet’in şehadetine şahit olmaktır. 14 Eylül adıyla sanıyla Mustafakemalpaşalılığımızın tescillenmesidir. Şehrimizin ve Ülkemizin kurtulması için mücadele eden rahmeti rahmana kavuşan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve silah arkadaşlarını rahmetle, minnetle anıyorum. Allah dirliğimizi ve birliğimizi bozmasın.” şeklinde konuştu.

Mustafakemalpaşa Şehitliği’nde yapılan törende ise öğrenciler tarafından şiirler okunarak, şehitler için dualar edildi.

14 Eylül kurtuluş etkinlikleri gece Adnan Menderes Meydanında halk oyunu gösterileri ve çeşitli etkinliklerle devam etti meydanı dolduran vatandaşlar doyumsuz bir gece geçirmenin keyfini yaşadılar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here