Kumkadı Cami İhya Edildi

0
469

Mustafakemalpaşa’nın kırsal Kumkadı Mahallesi’nde restorasyonu tamamlanan 53 yıllık cami, geçtiğimiz hafta kılınan Cuma namazıyla birlikte tekrar ibadete açıldı.

1968 yılında yapılan ve geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı’nda yenileme çalışmaları başlatılan 150 kişilik Kumkadı Yeni Cami, hayırseverlerin desteği ile baştan aşağı ihya edildi.

Kapsamlı bir şekilde yenilenerek tekrar cemaatine kavuşan Kumkadı Mahallesi Yeni Cami’nin açılışına; AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Kanar, AK Parti Başkanı Murat Hallaçoğlu, Müftü Ahmet Büyükgül ve vatandaşlar katıldı. İmam-Hatipliğini Mehmet Tak’ın yaptığı caminin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ilk namaz kılınarak, cami mahalle halkının ibadetine açıldı. 2020 yılının Kurban Bayramı’nda yenilemeye alınan Kumkadı’nın ikinci cami hüviyetine sahip 200 cemaat kapasiteli butik cami, 120 m2’lik ibadet alanına sahip. Uzun yıllar Kumkadı’ya hizmet veren caminin özgün mimarisi korunarak,  titiz çalışmalar sonucu çatısından ahşap oymalarına, çevre düzenlemesinden halılarına kadar her bir ayrıntısı elden geçirildi. İhya edilen eser, cami cemaatine de büyük bir memnuniyet yaşattı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here