KULÜP BAŞKANI LİSANS YIRTTI

0
335

Bursa Bölgesel 1’inci Amatör Lig’de oynanan Yalıntaş-Samanlı maçında kırmızı kart gördükten sonra kurusıkı tabanca ile rakip takımın soyunma odasını bastığı iddia edilen ev sahibi takımın kalecisi Barış Yurt’a federasyon, 3 maçtan men cezası verdi.

Federasyona şikâyet ettiği oyuncusuna verilen cezayı az bulan Yalıntaş Spor Kulübü Başkanı Samet Karanfil ise kalecinin lisansını yırtarak takımla ilişiğini kesti.

Bursa Bölge 1’inci Amatör Lig’de mücadele eden iki takımdan Mustafakemalpaşa temsilcisi Yalıntaş, sezonun 11. haftasında 19 Aralık’ta Samanlı’yı ağırladı.

Yalıntaş’ın 4-1 önde olduğu maçın son dakikalarında hakem, ev sahibi takımın kalecisi Barış Yurt ile rakip takım futbolcusu Hamza Tekinalp’e (19) kırmızı kart gösterdi.

2 futbolcu, soyunma odasına gönderildi. Odadan çıkıp aracına giden Barış Yurt’un kurusıkı tabancasını alarak rakip takımın soyunma odasına gittiği, Burada tehditler savurduğu iddia edildi. Şikâyet üzerine gözaltına alınan ve tabancasına el konulan kalecini, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

TFF, 3 MAÇ MEN CEZASI VERDİ

TFF’ye bağlı Bursa Disiplin Kurulu, kırmızı kart gören Barış Yurt’a gözlemci raporunu da dikkate alarak gördüğü kırmızı kart nedeniyle 3 maç men cezası verdi.

Bu cezayı yetersiz bulduğunu söyleyen Yalıntaş Spor Kulübü Başkanı Samet Karanfil; “19 Aralık Pazar günü oynanan Yalıntaş- Samanlı maçında kaleci Barış Yurt, futbol müsabakalarında emsali görülmemiş bir olaya karışmıştır. Bu olay sonrasında sadece 3 maç müsabakalardan men cezası aldı. Bir kulüp başkanı olarak benim bu cezayı kabul etmem mümkün değil. Bu tarz insanların futbol hayatının tamamen bitirilmesi gerekiyor. Kulüp başkanı olarak futbol hayatını bitirmek için Yalıntaş Spor Kulüp Başkanı olarak üzerimize düşen görevi yapacağız. Biz de oyuncunun lisansını iptal edip yırttık” diye konuştu. Başkan Karanfil, futbolcuyu almak isteyen kulübün yeni bir lisans çıkarmak zorunda kalacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here