Korona Vizyon Projeleri Durduramadı

0
595

Türkiye’nin En Büyük Yaşlı, Engelli ve Alzheimer Merkezi

 

Salgınla etkin mücadelesi ve sosyal yardımlaşma çalışmalarıyla öne çıkan Osmangazi Belediyesi, Bursa’nın kalbinde büyük bir değişimi başlatacak olan vizyon projelerini aralıksız olarak sürdürüyor.

Salgınla mücadele ederken, şehrin kalbinde büyük bir değişim ve ihtiyacı karşılayacak, Bursa’nın üç büyük yeşil alanının başlangıç noktası olacak olan Osmangazi Meydanı’nın yanı sıra yine Türkiye’de yine ilk olacak olan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde geri sayım başladı.

HUZUREVİ, ALZHEİMER VE ENGELLİ BAKIM REHABİLİTASYON

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yaşlılar, alzheimer hastaları ve engelli vatandaşlar ile ailelerinin hayatına değer katacak olan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu. 14 bin 162 metrekare kapalı alanda kurulacak olan 200 yataklı huzurevi, 150 alzheimer hastası ile 150 engelliye destek ünitesi ve günlük bakım hizmeti verecek. Merkezde hobi bahçeleri, atölyeleri, spor ve müzik salonları ile ailelerin keyifli zaman geçirip dinlenebileceği sosyal alanlar bulunuyor.

“KORONA İLE HER ANLAMDA MÜCADELE EDİYORUZ”

Korona salgını ile mücadelenin her alanda en üst seviyede sürdüğüne dikkat çeken Başkan Dündar, değişim ve gelişimi başlatan vizyon projelerin aksamadan devam ettiğini açıkladı. Dündar, “Vatandaşlarımıza ‘evde kal’ derken bizler hem salgınla mücadele ediyoruz. Hem de başımızdaki belayı atlattığımızda, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini, sosyal yaşamlarını ve ilçenin ekonomik değerini yükseltecek projelerimiz hızla tamamlıyoruz” diye konuştu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here