KOMİSYONLAR BELİRLENDİ

0
219

Faaliyet raporunun oylandığı meclis toplantısı yapıldı.

 

Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı’nda bir yıl süreyle ihtisas komisyonlarında görev yapacak meclis üyeleri belirlendi.

İhtisas komisyonları, her siyasi parti grubunun ve bağımsız üyelerin meclisteki üye sayısının meclis üye tam sayısına oranlanması suretiyle oluşturuldu.

5 kişiden oluşan komisyon üyeleri, Nisan 2022 tarihine kadar görev yapacak şekilde oluşturuldu. Nüfusu 100 binin üzerinde olan belediyelerde kurulması zorunlu olan Plan ve Bütçe Komisyonu ile Bayındırlık ve İmar Komisyonu 2 AK Parti, 1 MHP, 1 İYİ Parti ve 1 CHP’li üyeden oluştu. Bağımsız meclis üyelerinin hiçbir komisyonda görev almadığı toplantıda, Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu da ‘oy çokluğu’ ile meclisten geçti. Çeşitli imar konularının görüşülerek komisyon üyelerinin belirlendiği Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı’nda, 2020 Faaliyet Raporu da gündeme geldi. 2019 yılında oy birliği ile meclisten geçen faaliyet raporuna bu yıl muhalefet üyeleri red oyu verdi. CHP ve İYİ Parti’nin olumsuz oyuna karşılık AK Parti, MHP ve Bağımsız üyelerin kabul oylarıyla 2020 Yılı Faaliyet Raporu meclisten ‘oy çokluğu’ ile geçti. Toplantıda denetleme kurulu raporu da meclis üyelerinin bilgisine sunuldu. 

KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU

Bekir Şahin ve Ali Nadir Özcan (AK Parti) ile Abdullah Yağız’ın (MHP) encümen üyesi, Zahir Ferik’in (MHP) ise Meclis 1. Başkanvekili seçildiği toplantıda, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’na istinaden 2022 Yılı Nisan ayı meclis birleşimine kadar ihtisas komisyonlarında görev yapacak üyeler şu isimlerden oluştu;

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU ÜYELERİ: Nuray Laçiner ve Ali Can Taşkın (AK Parti), Abdullah Yağız (MHP), Süleyman Yasin Dede (CHP), İsa Söğüt (İYİ Parti)

BAYINDIRLIK VE İMAR KOMİSYONU ÜYELERİ: Semih Türkcan ve Levent Görgün (AK Parti), Mahmut Gök (MHP), Arif İsmet Betin (İYİ Parti), Elçin Demiroğlu (CHP)

ULAŞTIRMA VE TRAFİK KOMİSYONU ÜYELERİ: Metin Pehlivan ve Turan Kargalı (AK Parti), Erdem Erdoğan (MHP), Gürkan Esen (CHP), Bahadır Güngör (İYİ Parti)

TARIM-HAYVANCILIK VE ORMAN KOMİSYONU ÜYELERİ: Nazmi Seymen ve Ali Nadir Özcan (AK Parti), Erdem Erdoğan (MHP), Derya Deniz Kanar (İYİ Parti), Onurhan Gülsün (CHP)

KÜLTÜR VE TURİZM KOMİSYONU ÜYELERİ: İsmail Fidan ve Fatma Kocaman (AK Parti), Zahir Ferik (MHP), Hasan Büyükakmanlar (İYİ Parti), Saltuk Buğra Ata (İYİ Parti)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here