Kızılay, kan bağışçı sayısını arttıracak

0
164

Mustafakemalpaşa Kızılay Şube Başkanı Mustafa Eren, koronavirüs salgınına rağmen bu yıl içinde düzenlenen kan bağış kampanyalarından memnun olduklarını söyledi.

Eren, 2020 yılında Mustafakemalpaşa’da organize edilen kan bağış kampanyalarında toplam 1957 ünite kan toplandığını belirterek; “ Bu sayıyı daha da arttıracağız” dedi.

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle Mustafakemalpaşa’daki kan alımlarında önceki yıllara oranla hafif bir düşüş yaşandığını kaydeden Kızılay Şube Başkanı Mustafa Eren; “ Kan bağışçılarımızın pandemi döneminde taşıdığı kaygılar var. Buna rağmen gönüllülerimiz, 3 aylık periyotlar halinde düzenlediğimiz kampanyalarımıza önemli bir ilgi gösterdi.  Bazı dönemlerde kan stoklarının azaldığını duyan duyarlı vatandaşlarımız, evde olmaktansa Kızılay’a kan vermeye koştu. Bu yıl içinde bağışçılarımızdan 1957 ünite kan topladık. Gönüllülerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“ Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır” diye konuşan Eren; “ Vatandaşlarımız Kızılay’a inanıyor ve güveniyor. Yeni yılla birlikte çalışmalarımızı titizlikle sürdürerek, kan bağış sayısını arttıracağız” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here