Kırsalda yaşam standartları yükseliyor

0
526

Muhtarların sorun ve taleplerini tek tek dinleyen Başkan Aktaş, kaynakları maksimum verimli kullanarak, Orhangazi’nin tüm mahallelerini daha yaşanılabilir hale getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘Muhtarlar Buluşmaları’ programı kapsamında bu kez Orhangazi ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi.

Katılımcı yönetim anlayışı kapsamında zaman zaman toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelip, istişare toplantıları yapan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Büyükşehir ortak akıl ile büyüyor” başlığıyla gerçekleştirilen ‘Muhtarlar Buluşmaları’ kapsamında ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Bu kez Orhangazi Nadır Sosyal Tesisleri’nde ilçenin merkez ve kırsal mahalle muhtarlarıyla buluşan Başkan Aktaş, tüm muhtarların sorun ve taleplerini tek tek dinledi. Muhtarlar tarafından dile getirilen sorunların önemli bir kısmının 2020 yatırım programında olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Burada bir iki saat içinde Orhangazi’nin tüm sorunlarını çözmek hem maddi olarak hem hukuki olarak hem de fiziki olarak mümkün değil. Biz bir çivi daha fazla çakabilir miyiz? Onun derdi ve heyecanı içindeyiz. İhtiyaçlar her ne kadar sınırsız olsa da kaynaklarımız maalesef kısıtlı. Bu nedenle öncelikleri belirleyip ona göre hareket edeceğiz” dedi.

Önceliklerimiz belli

Her mahallenin taleplerinin birbirinden farklı olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Ancak bizim önceliklerimiz belli. Birincisi yollar düzgün olacak. İçme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu yani altyapı sağlıklı olacak. Mahallenin nüfusu ister 100 olsun, ister 300, isterse 1300 olsun bunlar kesinlikle olacak. Bunları sağlayamadığımızda şehre yığılma oluyor. Biz istiyoruz ki halkımız mahallesinde, semtinde hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettirsin, mahalleler arası göç olmasın. İlçe belediye başkanımızla, muhtarlarımızla el ele verecek Orhangazi’yi daha yaşanılabilir hale getirmek tek gayemiz olacak” diye konuştu.

Ön yargıları atalım

İstanbul seçimleri nedeniyle seçim sürecinin psikolojik olarak uzadığını, ardından yaz tatili döneminin yaşandığını hatırlatan Başkan Aktaş, seçim sonrası göreve gelen tüm muhtarları da tebrik etti. Herkesin birbirinden farklı siyasi görüşlere sahip olabileceğini hatırlatan Başkan Aktaş, “Seçimler 31 Mart’ta bitti. En iyiler biziz ki halk bizi seçti. Demokratik bir yarışın ardından ben de sizler de halkın oylarıyla göreve geldik. Artık kafalardaki ön yargıları atıp, birbirimize destek ve katkı vererek, yaşadığımız şehre değer katmak için çalışmalıyız. Çünkü Bursa bizim evimiz, Orhangazi evimiz. Evet bize duyulan güvenin karşılığı olarak çalışacağız ama bu şehirde bizler yaşıyoruz. Ailemizin, çocuklarımız yaşadığı bu şehre değer katmalıyız. Olaya bu psikoloji ile yaklaşırsak, yarınlar çok daha güzel olacak” dedi.

Başkan Aktaş, konuşmasının ardından tüm mahalle muhtarlarına tek tek söz verip, onların sorun ve taleplerini dinledi. Her sorunu not alan Başkan Aktaş, özellikle ulaşım ve altyapı ile ilgili konuların büyük bir kısmının 2020 yatırım programında olduğunu hatırlatarak, diğer taleplerin de imkanlar ölçüsünde ele alınacağını kaydetti.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve AK Parti Orhangazi İlçe Başkanı Fahrettin Uludağ da Başkan Aktaş’a Orhangazi’ye verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here