Kırsal Kalkınmaya Hız verildi.

0
1010

Adem  Tunçer/İHA

Mustafakemalpaşa Halk Eğitim Merkezi Tarım kırsalına bir yenisini daha ekledi.

Kırsal kesim ve alternatif ürün arayan üreticilerden gelen yoğun talep üzerine ilçe halk eğitim merkezi istiridye ve kayın mantarı yetiştiriciliği eğitimine başladı.

İlçe halk eğitim merkezine bağlı konusunda uzman Ziraat mühendisi Arzu Erbatur ve Lütfi Civelek  kırsal mahallelerde açmış oldukları çeşitli programlara bir yenisini ekledi .mantar yetiştiriciliği açmış oldukları kurslarda gündüz uygulama gece teorik dersleri vermektedir .kursa kayıtlı üreticiler bu uygulamalı eğitimlerden oldukça memnun olduklarını söylediler uygulamalı eğitimlerle işi daha iyi ve daha  çabuk kavradıklarını masrafsız  bir iş sahası açıldığını söylediler bu tür kursların devam etmesini kırsal kalkınma yetkililerinden konuyla ilgili desteklerini beklediklerini söylediler.

Mustafakemalpaşa Akparti ilçe Başkanı Murat Hallaçoğlu,nun Bursa Büyük Şehir Belediyesi kırsal kalkınma görüşmeleri kapsamında ilçeye bağlı incealipınar mahallesinde başlayan mantar kursları başlatılmıştır. Mahalle  İncealipınar  muhtarı  kendi mahallelerinde başlayan bu uygulama için mutlu olduklarını bu tür çalışmaların tüm kırsal mahallelerde yapılmasının doğru ve iyi bir çalışma olduğunu söyledi. Akparti ilçe başkanı Murat Hallaçoğlubu tür kırsala yönelik yapılan hizmetleri her zaman destekleyeceklerini bu tür kursların açılması için Halk Eğitim merkezi müdürlüğü ile sürekli iletişim halinde olduklarını söyledi. Mahalle muhtarı Mehmet emir Başta kırsal kalkınma müdürlüğü ,ilçe başkanı murat hallaçoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Göllü olmak üzere emeği geçen her kese teşekkür ederim dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here