Keltaş’ta ilaç ve baharat kursu

0
313

Mustafakemalpaşa İsmail Hakkı Şenpamukçu Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği ‘İlaç ve Baharat Bitkileri Yetiştiriciliği’ kursu başladı.

Hayat boyu öğrenme anlayışı içerisinde her yaş ve eğitim düzeyindeki bireylerin mesleki, teknik, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunarak; istihdamlarını kolaylaştırmak ve sosyal içermelerini destekleyerek toplumun yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarını sürdüren Halk Eğitim Merkezi, yüz yüze eğitimle meslek edindirme kurslarını aralıksız sürdürüyor.

Merkez, son olarak Keltaş Mahallesi’nde düzenlediği kurs proramıyla ilaç ve baharat bitkileri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Keltaş’ta düzenlenen ve çevre mahallelerden vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği ‘İlaç ve Baharat Bitkileri Yetiştiriciliği’ kursuna konuşmacı olarak Muhammet Demirci katıldı.

Keltaş Mahalle Muhtarı Naim Dursun’un ev sahipliği yaptığı ilk eğitim programında, ilaçlar ve bitkiler hakkında katılımcılar bilgilendirdi.

Kurs eğitmeni Muhammet Demirci, Mustafakemalpaşa’da yetişen çeşitli bitkilerin üretime dönüştürülmesinin önemine vurgu yaparak, iklim ve toprak yönüyle üretime elverişli bitkiler hakkında bilgiler verdi. 2 ay sürecek eğitimlerin ardından kursiyerlere sertifika verilecek.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here