KAYMAKAM ALTINTAŞ’TAN TÜBİTAK 3.’SÜNE KUTLAMA

0
88

Mustafakemalpaşa Kaymakamı Ahmet Altıntaş, TÜBİTAK 2204-A Lise Araştırma Projeleri Yarışması’nda 14 bin projeyi geride bırakarak Türkiye 3.’sü olan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ayşegül Aydemir’i tebrik etti.

Başarılı öğrenci, danışmanlığını aynı okulda Tarih Öğretmeni olan Fatma Şen’in yaptığı ‘Mustafakemalpaşa’nın Unutulan Tarihi Çeşmeleri’ adlı projesiyle ile önce bölge birincisi olmuş, ulusal finalde ise üçüncü olarak önemli bir başarıya imza atmıştı.

131 mahallesi bulunan Mustafakemalpaşa’da yürüttüğü bilimsel taramalarda 1200 civarında çeşme tespit eden ve bu çeşmelerden kitabesi olan ve tarihi çeşme niteliğinde görülen 8 tanesi üzerinde yaptığı çalışmalar sonucu hazırladığı ‘Mustafakemalpaşa’nın Unutulan Tarihi Çeşmeleri’ adlı projesiyle TÜBİTAK 2204-A Lise Araştırma Projeleri Yarışmasında Kültürel-Tarihi Miras kategorisinde

Türkiye 3.’sü olan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ayşegül Aydemir, Kaymakam Ahmet Altıntaş’ı ziyaret etti.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe, Okul Müdürü Ahmet Deniz ve Danışman Öğretmen Fatma Şen’in de katıldığı ziyarette heyeti makamında kabul eden Kaymakam Altıntaş, başarılı öğrenciden proje hakkında bilgiler aldı. Proje ekibini başarılarından dolayı kutlayan Kaymakam Ahmet Altıntaş, Türkiye 3.’sü Ayşegül Aydemir’e çeşitli hediyeler verdi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here