KART-16 MUSTAFAKEMALPAŞA’DA GEÇERLİ

0
545

Mustafakemalpaşa Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Cemalettin Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayına özel ihtiyaç sahiplerine dağıtacağı ‘Kart16 Ramazan Sosyal Destek Çekleri’nin Mustafakemalpaşa’da da geçerli olacağını söyledi.

‘Ramazan’ın Bereketini Bakkal Amcayla Paylaşıyoruz’ projesiyle hem küçük işletmelere destek olmak hem de ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmak amacıyla kolları sıvayan Bursa Büyükşehir Belediyesi,

Bursa genelinde 100 bin aileye toplamda 5 milyon TL’lik alışveriş çeki dağıtacak.

Kart16 Ramazan Sosyal Destek Çekleri hakkında açıklama yapan Bakkallar Odası Başkanı Cemalettin Yılmaz, uygulamanın Mustafakemalpaşa’da da geçerli olduğunu dile getirerek ihtiyaç sahibi vatandaşların bu çekleri mahallelerindeki bakkallara verdiklerinde rahatlıkla alışveriş yapabileceklerini ifade etti.

ESNAF ODASINA KAYIT ŞARTI

Mustafakemalpaşa’da 360’a yakın odaya kayıtlı bakkal, market, şarküteri ve kuruyemişçi olduğunu kaydeden Yılmaz; “ Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Bakkallar Odası arasında imzalanan protokolle bu çalışma başlatıldı. Bakkal esnafımızın üyelik işlemleri için gerekli uygulama hazırlandı. Bu uygulama ile bakkalımız kendisine gelen çeki anında teyit ederek vatandaşımızın alışveriş yapmasını sağlayacak. Vatandaşlarımız isterlerse bu çeklerle, bakkala olan önceki borçlarını da kapatabilecek” dedi.

“Bu kartlar sadece esnaf odasına kayıtlı işletmelerde geçerli olacaktır, zincir marketlerde kullanılamayacaktır” diyen Yılmaz; “ Bursa Büyükşehir Belediyesi odamızla iletişime geçti. Uygulama esnaflarımızın isteğine bağlıdır. Bu projeye dâhil olmak isteyen odamıza bağlı bakkalları bizlerde bilgilendiriyoruz. Odamıza kayıtlı bakkal, market ve şarküteri sahibi esnaflarımız istekte bulundukları takdirde işyerlerinde çekleri kullandırabileceklerdir. Projede yer almak ve Kart16 Ramazan Sosyal Destek Çekleri uygulamasına katılma isteyenler, www.sosyalyardim.burfas.com.tr/sign-in.html adresinden üye olabilecek. Mustafakemalpaşa esnafımıza hayırlı olmasını diliyor, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a esnafımıza katkı sağlayacak bu proje için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here