KARPUZ VE KAVUZ YÜZ GÜLDÜRÜYOR

0
128

Mustafakemalpaşa’da hasadı devam eden kavun ve karpuz, hem rekoltesi hem de fiyatı ile üreticisinin yüzünü güldürdü.

Karpuz kilosu 1,1.5 TL’den kavun ise 2,50 TL’den alıcı buluyor. Üreticiler; “Talep ve fiyatlar yüksek. Çok memnunuzu” şeklinde görüş belirtti.

Mustafakemalpaşa’da geçtiğimiz yıllarda para etmediği için mahsulleri tarlada çürüyen karpuz ve kavun üreticilerinin bu sene yüzü güldü.
Mustafakemalpaşa’nın ova köylerinde hasadı devam eden kavun ve karpuzların rekolte ve fiyatının iyi olması çiftçiyi memnun etti. Üreticiler ektikleri bir dönüm karpuz tarlasından 6 ila 8 ton mahsul hasat ediyor. Çiftçiler, hasat ettikleri karpuzların kilosunu ise kalitesine göre 1 ila 1,5 TL’ye satıyor.

Kavun da bu sene yüz güldürdü. Bir dönümden 3 ton kavun elde ediliyor. Kavun 2 TL 50 kuruştan alıcı buluyor.
Mustafakemalpaşa ilçesi Yeşilova köyünde bulunan ürün toplama merkezine hasat ettikleri kavun ve karpuzları getiren üreticiler, buraya gelen kabzımal ve pazarcılara mahsullerini toptan satıyor.
Bu yıl kavun ve karpuz fiyatlarının yüzlerini güldürdüğünü ifade eden üreticiler; “Bu yıl kavun ve karpuz piyasası yüksek. Bunu biz bu yıl ürünün az ekilmesine bağlıyoruz. Mahsul az olunca fiyatlar da yüksek seyrediyor. Bu yılki fiyatlardan çok memnunuz. Rekolte de güzel. Bir dönüm karpuz tarlasından 6 ila 8 ton ürün alıyoruz. Karpuzun kilosunu 1 ila 1,5 TL’ye satıyoruz. Kavunu ise 2 TL 50 kuruştan satıyoruz. Ürünlere talep var. Fiyatlar yüksek. Çok memnunuz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here