KARAMOLLAOĞLU BURSA’YA GELİYOR

0
531

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin kongresine katılmak üzere hafta sonu Bursa’ya gelecek.

SP Bursa Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çelik, SP Mustafakemalpaşa Başkanı Sönmez Duman ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Mücadele Gazetesi’ni ziyaret, Genel Başkan Karamaollaoğlu’nun Bursa ziyareti hakkında bilgiler verdi. Mevcut Başkan Mehmet Atmaca’nın tek aday olarak girmesi beklenen Saadet Partisi Bursa Kongresi öncesi Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun yarın akşam Bursa’ya gelmesi bekleniyor.

STK VE ÖĞRENCİLERLE BULUŞACAK

STK temsilcileri ile bir görüşme yapacağı öğrenilen Karamollaoğlu, 19 Aralık Pazar günü saat 14.00’da Merinos AKKM Osmangazi Salonu’nda düzenlenecek olan kongreye katılacak. Karamollaoğlu, kongre akşamı ise gençlerle Merinos AKKM Nilüfer Salonu’nda buluşarak, bir sohbet gerçekleştirecek.

‘ÖNEMLİ OLAN İLKELER’

Ziyarette konuşan Bursa Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çelik, ülke siyasetine ilişkin yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nde şeffaflık çağrısı yaptı. Milli Görüş geleneğinin 1974’te CHP, 1996’da ise DYP ile kurduğu ittifakı hatırlatan Çelik; “ Asıl önemli olan ilkelerdir. Partimiz, her zaman ilkeli bir siyaset yapmıştır. Bu sistemin denetlenebilir olması, en büyük ilkemizdir” dedi. SP Mustafakemalpaşa Teşkilatı’nın kongreye tam kadro katılacağını söyleyen Başkan Sönmez Duman ise seçimin coşku içinde geçeceğini kaydederek, tüm parti mensuplarını kongreye davet etti.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here