Karacabey’de kırsal kesime hizmetler sürüyor

0
537

Karacabey Belediyesi’nin merkez-kırsal ayırt etmeksizin, ilçedeki tüm mahallelerde eşit hizmet anlayışıyla gerçekleştirdiği çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

Karacabey Belediyesi, Hürriyet Mahallesi’nde sürdürdüğü çalışmaları tamamladı. Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin ve AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan ile bölgeye giderek, çalışmaları yerinde inceledi. Gerçekleşen ziyarette mahalle sakinleri ile bir araya gelen Özkan ve Esgin, yapılan çalışmalar ile talepleri birlikte değerlendirdi.

Ziyaret kapsamında ilk olarak yapımı tamamlanan hizmet binası incelendi. Binada mahallenin sosyal ihtiyaçlarını giderecek bakkal, doktor evi gibi bölümlerin olması, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. Ayrıca Özkan ve beraberindekiler, tamamlanan parke taş çalışmalarını da yerinde inceledi.

Mahallemize hayırlı olsun

Başkan Özkan yaptığı açıklamada “Belediyemizin yaptığı çalışmaları, muhtarımızla birlikte yerinde inceleme fırsatı bulduk. Çeşitli hizmet binaları ve parke taş çalışmalarının belediyemizin katkılarıyla mahallemize kazandırıldığını görmüş olduk. Dolayısıyla halkımızın, muhtarımızın memnuniyetini yerinde müşahede etmek, bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Mahallemize hayırlı olsun’’ dedi. Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Kaçar ise “Sayın vekilime, belediye başkanıma teşekkür ederim. 10 ayda mahallemizde çok güzel işler yapıldı. Bundan sonra da bu çalışmalara devam edeceğimizi umuyorum. Sağ olsunlar, eksik olmasınlar” dedi.

Kırsal mahalleler bizim için önemli

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin de “Belediyemizin kırsal mahallelere çok güzel dokunuşları var. Bakkalımız, doktor odamız, mahalle kıraathanesinin çatısı, tuvaletlerimiz, çevre düzenlemeleri ile elden geçirildi. Kırsal mahalleler bizler için önemli. Bu hizmetleri Karacabey Belediyemiz harfiyen yerine getiriyor. %80 oranında mahallelerin parke taşı ihtiyacı büyük oranda karşılandı. Ben belediye başkanımız ve ilçe başkanımıza verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinleri memnun

Öte yandan, ziyaretin sonunda Özkan, Esgin ve İşcan mahalle kıraathanesine uğrayarak vatandaşlarla bir araya geldi. Gerçekleşen görüşmelerde Hürriyet mahallesi sakinleri de heyete yoğun ilgi gösterirken, çalışmalar hakkında teşekkürlerini yineledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here