Karacabey’de çevre ve trafiği olumsuz etkileyen atıl durumdaki araçlara geçit yok

0
306

Karacabey Belediyesi’nin ‘yaşanabilir kent’ hedefi doğrultusunda çevre ve görüntü kirliliğine neden olan faktörlerle ilgili somut adımları devam ediyor. İlçede trafik akışını bozan ve çevre kirliliğine neden olan atıl durumdaki eski araçlarla ilgili önemli bir çalışma başlatıldı.

Belediye zabıta ekipleri ve trafik ekiplerinin beraber gerçekleştirdiği çalışma kapsamında, şehir içinde atıl durumda bulunan ve hem trafik akışını bozan hem de çevre kirliliğine neden olan eski araçlar toplatılarak, Yediemin depolarına götürüldü.

Çalışmalar hız kesmeyecek

Polis ekiplerinin de desteğiyle gerçekleşen çalışma doğrultusunda ilk etapta 12 araç toplatılırken, Belediye Başkanı Ali Özkan yaptığı açıklama ile vatandaşların esenliği açısından bu tür çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini kaydetti.

İlçe genelinde gerek otopark alanlarının yaygınlaştırılması gerekse de yol ve çevre iyileştirme çalışmaları ile vatandaşlara daha konforlu yaşam alanları sunmayı amaçladıklarının altını çizen Özkan, tüm Karacabeylilerin bu konuda duyarlı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here