Kapalı Pazar Yeri Sorun Olmaktan Çıkmalı.

0
607

Adem Tunçer/İHA

 

Mustafakemalpaşa İYİ Parti ilçe Başkanı Tevfik Demir ve parti yöneticileri kapalı Pazar yeri ile ilgili bir basın açıklama ihtiyacı duyduklarını ve ilçe halkı olarak sormak zorundayız dediler .ilçe başkanı Tevfik Demir konuşmasında   19 Mart 2019 tarihinde açılışı yapılan Yunus Emre Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Yaşam Merkezi’nin tarihler 18 Kasım 2019 u göstermesine rağmen halen çalışmaması ve halka hizmet vermemesi, İyi Parti Mustafakemalpaşa İlçe Teşkilatı olarak halkımız adına bizi rahatsız etmektedir.

31 Mart 2019 seçimlerinin hemen öncesinde bu açılışın yapılması da dikkat çekicidir.

Pazarcı esnafımızı tek çatı altına toplayarak tüketiciye daha rahat alış veriş imkânı sağlamayı hedefleyen, içinde bulunan kültür merkezi, düğün salonu, kapalı spor salonu, kafeterya, sanat atölyesi ve otopark gibi donatılarıyla da sosyal yaşama hitap eden Yunus Emre Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Yaşam Merkezi’ni Mustafakemalpaşa’ya kazandırdık diyerek halkımıza beyanlar verilmişti.

Demir sözlerine şöyle devam etti Söylemlerin inandırıcı olduğunu varsayarak ilgi çekici olanları aktarmak boynumuzun borcudur. Esnaf ve sanatkârlara hizmet etmenin ibadet kadar kutsal olduğunu belirtilmiş, İlçemizde her zaman esnafa öncelik veren örnek hizmetler ve çalışmalar gördüklerini söylenmiştir. O günün belediye başkanı Sadi Kurtulan ise; “Mustafakemalpaşa’da ilk kez çok fonksiyonlu bir pazar alanının hayata geçirildiğini belirterek, ekonomik ve sosyal yaşamın iç içe olacağı bu tesis; 5.000 m2’lik kapalı pazaryeri, 200 araçlık otopark,1000 m2’lik düğün salonu,1000 m2’lik kapalı spor salonu, 700 m2’lik kafeterya, 3 adet sanat atölyesi ve 500 m2’lik kültür merkezi ile halkımıza hizmet verecek ” demiştir.

Gün 18 Kasım 2019 Pazartesi’dir. Maalesef Pazarcı esnafımız halen sokaktadır.

İYİ Parti olarak sözlerini yerine getirmeyen yöneticilere sormak istiyoruz. 1-Vaat edilmiş olan kapalı pazaryeri ve sosyal yaşam merkezi neden kullanılmamaktadır? 2-Önümüzdeki soğuk günlerde sokakta kalacak olan pazarcı esnafını yerel seçimler için  kandırmak doğru mudur? 3-Giden ak belediye pazaryerini neden açtı, gelen ak belediye neden kapattı.

Halkımızın daha iyi şartlarda yaşaması için onların hakkını savunmak bizlerin en asli görevidir. Mustafakemalpaşa halkına arz ederim.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here