KABULBABA YAĞLI GÜREŞLERİ YAPILDI

0
622

Adem Tunçer/İHA

 

Bu yılın Baş Pehlivanı Alirıza KAYA  Oldu

Mustafakemalpaşa’da  bu yıl 345.’sü düzenlenen Tarihi ve Geleneksel Kabulbaba Yağlı Güreşleri’nde Başpehlivanlığı,  Samsunlu Alirıza KAYA kazandı. final müsabakasında karşılaştığı Balıkesir Bandırmalı Hasan ZEYBEK’i yenerek 345. Kabulbaba Güreşleri’nde mutlu sona ulaştı. Mustafakemalpaşalıların güreşe doyduğu er meydanı, Kırkpınar usulü kıran kırana geçen mücadelelere sahne oldu. Binlerce güreş severin coşkuyla izlediği müsabakalarda, 13 boyda 300 pehlivan er meydanına çıktı.

Alirıza KAYA başpehlivanlık altın madalyasını kazandığı güreşlerde boylarında ilk 4’e giren pehlivanlara da madalya ve para ödülü verildi. Yapılan açık arttırmada ise gelecek yılki güreşlerin ağalığını 15 bin TL ile Niyazi DAL kazandı.

‘Güreş geleneği sürecek’

Tarihi güreşlerin heyecanına ortak olan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet KANAR, güreşin kültürel bir miras olarak gelecek nesillere taşınacağını söyledi. Yağlı güreşlerin her yıl artan bir ilgiyle takip edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan KANAR; ” Kabulbaba Yağlı Güreşleri’nin düzenlenmesinde emeği geçen, bu heyecanı güreş severlere yaşatan tertip komitesine teşekkür ediyor, başta başpehlivanımız olmak üzere tüm güreşçilerimizi kutluyorum ” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here