Japonlardan Karacabey’e yatırım hamlesi

0
292

Sahip olduğu verimli tarım arazileri ile geçmişten bu yana ülkemizin en önemli üretim üslerinden biri olan Karacabey, dünyanın en büyük tarımsal üreticilerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Karacabey Belediyesi’nin, ilçede tarıma dayalı sanayinin gelişimi adına gerçekleştirdiği girişimler ve verdiği desteklerden iyi sonuçlar elde edilirken, ilçe adına çok güzel bir haber de Japonlardan geldi.

Türkiye’de sebze ve çiçek tohumu tesisi kurmak için ülkenin pek çok yerini gezerek incelemelerde bulunan Japonya’nın en büyük tohum üreticilerinden TAKİ firması, verimli toprakları ve coğrafi avantajlarının etkisiyle Karacabey’de karar kıldı.

Bu kapsamda Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Japon iş adamı Yukihiro Saito’yu ağırladı. Görüşmede, Japon firmasının Karacabey’e gelmesinde ve yatırım yapması noktasında aracılık rolünü üstlenen, aynı zamanda ilçede çiftçilikle uğraşan Naip Tezyener ve Sadettin Tezyener de yer aldı.

Dünyanın ilgisini çekmek gurur verici

İlçedeki tarımsal faaliyetleri daha da iyileştirmek adına yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini aktaran Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ortaya koyduğumuz 3T vizyonunun bir ayağını da tarım kapsıyor. Bu noktada, ilçemizdeki verimli toprakların korunması ve geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Japonya’nın alanında en büyük firmalarından birinin Karacabey’de tesis yatırımı yapması ilçemiz adına gurur verici. Bu tür firmaların daha da çoğalmasıyla Karacabey, tarımsal üretimde ülkemizin öncüsü haline gelecek” dedi.

Büyük Karacabey yürüyüşü

Başkan Özkan, tohum sektöründe dünyanın en büyük firmalarından birine daha ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyacaklarını ifade ederek, “Bu dönemde birçok yeni yatırım sayesinde ve 3T vizyonumuz ile büyük Karacabey yürüyüşümüz devam edecektir” dedi.

‘Nerde Tarım, Orda Varım’ düsturuyla, ilçeye tarımsal anlamda yatırım yapmak isteyen herkese destek olmakla görevli olduklarını aktaran Özkan, “Karacabey’de önümüzdeki dönemde tarımsal faaliyetler daha da gelişecek ve ilçemiz tarımda da cazibe merkezi olacak” ifadelerine yer verdi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here