İyilik Yap, İyilik Bul e-Twinning Projesiyle İyilikler Büyüyor

0
633

Mustafakemalpaşa Anaokulu, Çeltikçi Şehit Fedai Çakır İlkokulu ve Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mustafakemalpaşa Ortaokulunun ortaklarından olduğu “1 İyilik Yap İyilik Bul” e-twinning projesi başarıyla yürütülmektedir. Projenin amacı topluma faydalı bir nesil yetiştirmek için bireylere iyilik yapmanın önemi hakkında bilgiler verip onları iyiliğe teşvik etmek ve saygılı, sorumluluk sahibi, bilinçli nesiller yetiştirmektir.

Projeyle doğaya, yaşlılara, hayvanlara, çocuklara, engellilere ve tarihi değerlere iyilik gibi temaların ay ay işlenerek, dilimizi, tarihimizi, unutulan değerleri öğrencilerimize hatırlatmayı ve adab-ı muhaşeret kurallarını hayatlarına aktarmayı sağlıyoruz. Proje yürütülürken öğrencilerimiz çeşitli web 2.0 araçlarını kullanarak bilişim teknolojileri alanlarında gelişirken çevrimiçi güvenlik ilkelerini de benimseyip çağın gereklerini yerine getirebiliyor.

Mustafakemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Efe, Çeltikçi Şehit Fedai Çakır İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Cemile Muslu, Mustafakemalpaşa Anaokulu Öğretmenlerinden Serpil Çiftçi ve Ödül Gencer ile Mustafakemalpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce Öğretmeni ve ilçe e-twinning koordinatörü Bilgen İyisoy ve yanlarındaki öğrencileri 14 Şubat 2020 Cuma günü makamında kabul ederek proje hakkında detaylı bilgi aldı.

Proje tanıtımı için gelen öğrencilere birer kitap hediye eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Efe : “İlçemizin e-twinning platformunda projeleriyle oldukça aktif olduğunu ve bu projeyle de yeni nesillerin iyilikler, edepli davranışlar ve bilimle harmanlanarak daha da iyi yetiştirileceğini belirtti. Efe daha sonra Projede görev alan öğretmenlere teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here