İyiliğe uzanan köprü

0
392

İHH İnsani Yardım Vakfı Mustafakemalpaşa Temsilciği, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği faaliyetlerle iyilik ve yardım hareketlerine öncülük etti.

Mustafakemalpaşa’da 7 yıldır sınır tanımadan çalışmalarını sürdüren İHH Temsilciliği, 2020’yi de dolu dolu geçirdi.

Gönüllü bağışçıların desteğiyle; yardım tırlarından, Afrika’ya su kuyusu projelerine, arama kurtarma hizmetlerinden yetim dayanışma programlarına kadar birçok etkinliğe imza atan İHH Mustafakemalpaşa Temsilciliği, bölge, din ve ırk ayrı yapmaksızın Doğu Türkistan’dan Azerbaycan’a, Suriye’den Filistin’e ulaşan bir hayır köprüsü kurdu.

İHH Mustafakemalpaşa Temsilcisi Mustafa Bulut, vakfın tüm faaliyetlerini gönüllülük esaslarıyla yürüttüğünü dile getirerek; “ Mustafakemalpaşa, İHH’ya sahip çıktı” dedi.

Yardım tırları, yetim projesi

İHH Temsilciliği’nin geçtiğimiz yıla ait çalışmaları hakkında bilgiler veren Mustafa Bulut, iç savaşın 10. yılına giren Suriye’ye yardım faaliyetleri kapsamında 2’si öşür olmak üzere toplam 20 tır yardımı savaş mağdurlarına uğurladıklarını, desteklenen yetim sayısının ise tüm dünya genelinde 164’e ulaştığını dile getirdi.

Bulut; “ Geçtiğimiz yıl içinde Mustafakemalpaşa’da bulunan toplam 30 aileye gıda ve kıyafet yardımı yapıldı. Yine 11 yetim ailemize gıda, kıyafet ve kırtasiye desteğinde bulunuldu. Yetim sayımız tüm dünya genelinde 164’e ulaştı. Ramazan ayında da 40 aileye yardım kolisi dağıtımı yapıldı. 25 yetim çocuğumuza bayramlık hediye ettik. Afrika’da 2 adet su kuyusu projesini hayata geçirdik. Kurban Bayramı’nda 50 adet kurban bağışı alınarak farklı ülkelerde kesimi sağlandı. Mustafakemalpaşa içinde ise 50 kurban payı ihtiyaç sahiplerine dağiıtıldı. Kovid sebebi ile Mustafakemalpaşa’da hijyen paketi dağıtımı yaptık. Arama-Kurtarma ekibimiz, 3’ü kayıp arama çalışması olmak üzere 10 farklı faaliyette bulundu. Suriye’ye yardım faliyetleri kapsamında 2’si öşür olmak üzere 20 tır yardımı, savaş mağduru kardeşlerimize uğurladık. Doğu Türkistanlı ve Azerbaycanlı  kardeşlerimize destek amaçlı basın açıklaması yaptık” dedi. 

‘Mağdur her insana ulaşacağız’

İHH’nın 2021’de de çalışmalarını hızla sürdüreceğini ifade eden Mustafa Bulut; “ Birbirimize kenetlendiğimiz sürece temel hak ve hürriyetleri ihlal edilen, savaşın felaketine uğrayan, evsiz kalan her insana ulaşacağımıza inanıyorum. Bu azmimiz var. Mustafakemalpaşa İHH olarak, tüm dünyada yardımlaşma alanında öncülük ederek ülkeler ve kurumlar arasında iş birliğini geliştirip ortak bilinç oluşturmaya devam edeceğiz. Vakfımıza destek veren tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here